Anasayfa / Tenis / Coric ve Vekic Zafere Ulaştı

Coric ve Vekic Zafere Ulaştı

Hırvatistan’dan Borna Coric ve Donna Vekic, 19 Temmuz ile 23 Temmuz 2023 tarihleri arasında Fransa’nın Nice kentinde düzenlenen Hopman Cup’ı kazandı.

Fransa’nın Nice şehrinde gerçekleşen etkinlik, takvim açısından da önemli bir turnuvaydı. Zira uzun yıllar süren bir aradan sonra ATP & WTA takvimlerine geri döndü. Turnuva, erkeklerin bir numarası Carlos Alcaraz’ın da yarıştığı heyecanlı bir organizasyon oldu. Ancak kupayı kazanan taraf İspanya olmadı.

Borna Coric ve Donna Vekic’in oluşturduğu Hırvat takımı, yaklaşık 20 yıllık bir arkadaşlığa sahip olan ikilinin temsilciliği ile zafere ulaştı. Uzun süredir arkadaş olan çift, etkinlikte en iyilere girmeyi başardı ve Pazar günkü finalde İsviçre’ye karşı 2-0’lık etkileyici bir galibiyetle ülkesine neredeyse 30 yıl aradan sonra Hopman Cup’ı kazandırdı.

Coric ve Vekic muhteşem bir form göstererek, İsviçreli rakipleri Leandro Riedi ve Celine Naef’i rahat bir şekilde mağlup ettiler. Vekic, Naef’i 6-3 ve 6-4’lük iki set sonucunda mağlup ederek yolu yarıladı. Coric de Vekic’in ardından Riedi’ye karşı 6-1 ve 6-4’lük bir üstünlük kurarak şampiyonluğu ülkelerine getirdiler.

Bu zafer, Coric ve Vekic arasındaki dostluğun bir göstergesi olarak da kabul edilebilir. Zira bu etkinlik öncesi karışık çiftlerde hiçbir zaman birlikte oynamamışlardı. İlk kez ikili kurmalarına rağmen, Carlos Alcaraz ve Rebeka Masarova’ya karşı nefes kesen bir mücadelenin ardından maç puanlarını kurtarmayı başardılar. İspanya’ya karşı kazandıkları zafer ve Belçika’ya karşı sergiledikleri sağlam performans, onları İsviçre ile finalde karşı karşıya gelmelerine hak kazandırdı.

İkili zafer konuşmalarında, yaptıkları yolculuğa dair vurgu yaptı. Günün ikinci zaferini kaydeden Coric, Vekic ile birlikte mücadele etmenin büyük bir zevk olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Buraya geldiğimizde, ikimiz de en iyi tenisimizi oynamıyorduk ve karışık çiftlerde daha önce hiç oynamamıştık. Olayların nasıl gelişeceğinden emin değildik, ama burada oynuyor olmaktan çok mutluyduk ve Vekic ile burada olmak benim için bir zevkti.” Dedi.

Vekic de tıpkı Coric gibi partnerine olan saygısını dile getirdi. Zira ikisi de oldukça iyi anlaşıyor ve 2023 Hopman Cup sahnesindeki performansları, bu uyumun açık bir kanıtı oldu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.