Anasayfa / Amerika Açık Tenis Turnuvası / ABD Açık’ta Zafer Coco Gauff’un
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık’ta Zafer Coco Gauff’un

Coco Gauff, Aryna Sabalenka’ya karşı harika bir geri dönüş yaparak 2023 ABD Açık’ta ilk Grand Slam unvanını kazandı.

Sezonun son büyük turnuvası öncesinde, en muhtemel final ihtimallerinden biri buydu ve kadınlar teklerindeki 126 maçın ardından, iki haftalık mücadelenin sonucunda altıncı sıradaki Coco Gauff, ikinci sıradaki Aryna Sabalenka ile karşı karşıya geldi.

Daha önce iki tenisçi WTA Turu’nda beş kez karşılaştı, Amerikalı üçünü kazanmış, ancak en son buluşmaları olan Indian Wells’te Sabalenka rakibini mağlup etmişti. Ancak bu sefer durum çok farklıydı.

Gauff, finale on bir maçlık bir galibiyet serisiyle geldi ve Belaruslu rakibi, finaldeki rakibini ‘farklı bir oyuncu’ olarak gördüğünü itiraf etti.

Ancak ilk sette, 19 yaşındaki Gauff Flushing Meadows’daki seyircilere pek fazla umut veremedi. Sabalenka oyunu domine etti ve rakibi bu baskın oyun karşısında uzun bir süre boyunca herhangi bir çözüm üretemedi.

Belaruslu, maçın ilk oyununda ilk servisi kırdıktan sonra, Gauff, dördüncü oyunda skoru 2-2’ye getirdi. Ancak Sabalenka, hakimiyetini gösterdi ve ilk seti kazanmayı başardı.

İkinci setin açılış oyununda Sabalenka iki servis kırma puanına sahip olmasına rağmen Gauff pes etmedi ve final maçının erken bitmesini istemediğini gösterdi. Birkaç oyun sonra, Gauff ikinci setteki ilk servis kırma puanına sahip oldu ve fırsatı kaçırmadı. Tek şansını iyi kullanan 19 yaşındaki oyuncu, rakibinin servisini kırdı, bir sonraki oyunda başka bir servis kırma puanını da kurtararak ikinci seti 6-3 kazandı ve maçı üçüncü sete taşıdı.

Final setinde iansını artırmak için gereken her şeyi yapan Gauff, rakibinin servisini sadece bir değil, iki kez kırarak 4-0 öne geçti.

Sabalenka 4-0’ın ardından tıbbi bir mola talep etti. Molanın muhtemelen taktiksel bir nedeni de vardı, ancak Gauff dikkatinin dağılmaması için teknik molada da her şeyi denedi.

Sabalenka tıbbi molanın ardından hemen bir servis kırdı ve aradaki farkı azalttı. Ancak bu, ev sahibi karşısında yeterli olmadı.

Gauff rakibinin servisini bir kez daha kırdı ve maçı 2-6, 6-3 ve 6-2 ile 2-1 kazanarak 2023 ABD Açık’ta kariyerinin ilk Grand Slam unvanını kazandı.

Genç oyuncu bu hafta başında kendisini Serena Williams ile karşılaştırmak istemediğini söyledi, ancak 23 kez Grand Slam şampiyonu olan Williams’ın ardından ABD Açık’ı kazanan en genç Amerikalı oldu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Carlos Alcaraz Baskı Hissediyor mu?

Carlos Alcaraz, geçtiğimiz yıl düzenlenen ABD Açık'ın son şampiyonu olarak bu yıl Amerika’ya geldi. Başarılı tenisçi, hakkında çıkan son şampiyon unvanını savunma baskısı ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.