Anasayfa / Amerika Açık Tenis Turnuvası / Aryna Sabalenka Yarı Finale Yükseldi
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Aryna Sabalenka Yarı Finale Yükseldi

Aryna Sabalenka, yakında dünya sıralamasında bir numara olacak gibi görünüyor ve 2023 ABD Açık Tenis Turnuvası’nda da yarı finallere ulaşmayı başardı.

Qinwen Zheng, geçen yılın finalistlerinden Ons Jabeur’u eleyerek iyi bir performans sergiledi, ancak Sabalenka’yı yenmek bir önceki tura göre daha zor bir iş olacaktı. Belaruslu oyuncu bu yılki ABD Açık’ta gerçekten de çok güçlü bir performans sergiledi ve ikinci Grand Slam zaferini kazanmayı hedefliyor gibi görünüyor.

Bu yılın başında Melbourne’da ilk Grand Slam şampiyonluğunu elde eden Sabalenka, daha fazla zafer için mücadele etmeyi seviyor. Çeşitli nedenlerle turnuvayı kaçırma ihtimali bulunsa da, Sabalenka organizasyondaki yerini aldı. İlk maçtan bu yana da kararlı bir oyun ile rakiplerini ekarte etmeyi başarıyor. Maçlara yaklaşımı ve isteğiyle bu hedef açıkça görülüyor. Zheng karşısında da karşılaşmaya müthiş bir başlangıç yaptı. İlk set sadece 28 dakikada 6-1’lik Sabalenka üstünlüğü ile sonuçlandı.

Zheng için ise çok ciddi bir sorun vardı ve bu maç öncesinde de öngörülen bir şeydi. Jabeur’u eleyen Zheng, rakiplerine karşı agresif oyunu seven bir oyuncu olarak tanımlanıyor. Fakat Sabalenka’ya karşı aynı oyunu oynaması çok çok zordu. Çünkü Sabalenka da aynı şekilde oynuyor ve onu alt etmek için çok fazla tekniği bir arada kullanmak gerekiyor.

Zheng, ilk sette bunu başaramadı, çünkü sadece iki winnerı varken tam yedi basit hata yaptı. Temel çizgi oyunu için sorun pek yaşanmadı, fakat asıl sorun servisti. Sabalenka’ya çok sayıda ikinci servis karşılama şansı verdi ve bunlar Sabalenka tarafından büyük bir hız ile cezalandırıldı.

İkinci sette önemli bir gelişme kaydetti ve işler farklı bir hal aldı. Bu sefer Sabalenka, Zheng’in servisinde baskı yaratmakta zorlandı ve Çinli oyuncunun skoru dengelemesine izin verdi.

Bu durum ikinci setin 3-3 olduğu oyuna kadar devam etti. Sabalenka bir servis kırma şansı elde etti ve bunu kullandı. Zheng, Sabalenka’nın baskın oyunu altında basit hatalar yaptı ve Belaruslu oyuncu ikinci seti de 6-4 kazandı.

Sabalenka, 3 ace ve 17 winner ile tamamladığı mücadeleyi 6-1 ve 6-4 ile kazanarak yarı finale yükseldi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Carlos Alcaraz Baskı Hissediyor mu?

Carlos Alcaraz, geçtiğimiz yıl düzenlenen ABD Açık'ın son şampiyonu olarak bu yıl Amerika’ya geldi. Başarılı tenisçi, hakkında çıkan son şampiyon unvanını savunma baskısı ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.