Anasayfa / ATP / Felix Auger-Aliassime Alcaraz’dan İlham Alıyor

Felix Auger-Aliassime Alcaraz’dan İlham Alıyor

Felix Auger-Aliassime, 2023 yılını şu ana kadarki en iyi yılı olarak geçirmemiş olsa da, İspanyol tenisçi Carlos Alcaraz’ın başarısından büyük ilham aldığını açıkladı.

Carlos Alcaraz üç yıl önce pek bilinmeyen bir tenisçiydi. Özellikle Auger-Aliassime kadar ünlü değildi. Ancak o zamandan beri İspanyol raket sadece onu geçmekle kalmadı, aynı zamanda ATP Turu’nun tamamını geride bırakarak dünya bir numarası ve iki kez de Grand Slam şampiyonu oldu.

Bu gelişim, teniste bazı şeylerin ne kadar hızlı değişebileceğini gösteriyor ve üç yıl içinde Alcaraz dışında biri de sahneye çıkmasının ardından başarılar elde ederek bir dünya bir numarası olabilir. Bu bir olasılık, ancak bir garanti değil. Alcaraz kesinlikle özel bir oyuncu ve bu nedenle de Auger-Aliassime, onun başarısına büyük bir ilgi gösterdiğini, Alcaraz sayesinde daha çok çalışarak ve başardıklarını başarmak için büyük bir motivasyonla çalıştığını ifade etti.

Kanadalı tenisçi için 2023 yılı performans açısından çok da iyi bir sene olmadı. Ciddi anlamda özgüven sorunları ve birçok sakatlıkla uğraşmak zorunda kaldı. Ancak Kuzey Amerika turunun onun için bir form bulmasına yardımcı olacağına dair inancı tam gözüküyor. Zira Aliassime, istek ve rekabetçi ruhunun kendisinde tamamen mevcut olduğunu düşünüyor.

Başarılı tenisçi, yaptığı açıklamada “Yaşadığım şeylerin rekabetçi tarafımı uyandırdığını söyleyebilirim. Aynı zamanda diğer oyuncular için de konuşmama izin veriyorum. Alcaraz’ın her turnuvayı kazanmasına izin vermek istemiyoruz. Alcaraz’ın başarıları, beni doğru şeyleri yapmaya motive ediyor.” Dedi.

Auger-Aliassime, bu noktaya ulaşmak için son birkaç aydaki sorunları unutmak zorunda gibi görünüyor. Fiziksel olarak oldukça iyi hisseden tenisçi, bunun için tüm şartları uygun hale getirdiğini düşünüyor. Aliassime, fiziksel olarak kendini iyi hissettiğinde, dünyanın en iyi oyuncularından biri olduğunu düşünüyor.

Auger-Aliassime, yılın ikinci yarısındaki sezon ile ilgili olarak da “Durumum çok daha iyi. Wimbledon’a giderken her şeyin yolunda olacağını ve iyi olacağımı düşündüm. Ne yazık ki, maçın ortasına doğru ağrı hissettim. Kendimi iyileştirmek için yapmam gerekenleri yaptım. Şu anda dizim daha iyi durumda. Sahaya geri döndüm ve en iyilerle savaşmaya hazırım.” İfadelerini kullanarak yaklaşan turnuvalar öncesinde rakiplerine gözdağı verdi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.