Anasayfa / Amerika Açık Tenis Turnuvası / ABD Açık Finali Ertelenecek mi?
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.

NFL’in açılış turuyla çakışma ihtimali bulunan ABD Açık finali, son günlerde tartışma konusu oldu. Bu durum, tenis finalinin izlenirliği üzerinde ne kadar etkili olabilir sorusu, birçok kişi tarafından soruluyor. Genel bağlamda sporseverler için 10 Eylül Pazar günü, oldukça göz alıcı bir programı beraberinde getirecek. 2023 ABD Açık erkekler finali gerçekleşecek ve Novak Djokovic, Carlos Alcaraz, Daniil Medvedev gibi ana favorilerin yanı sıra ev sahibi konumunda yer alan Frances Tiafoe ve Ben Shelton gibi isimler hala yarışmada yer aldığı için heyecanlı bir sona sahip olması bekleniyor.

Ancak tenis sezonunun en büyük maçlarından birinin zamanlamasıyla ilgili endişeler de var. 10 Eylül Pazar günü boyunca 13 NFL maçı da gerçekleşecek ve muhtemelen beş karşılaşma, Flushing Meadows’daki erkekler finaliyle aynı saatte başlayacak.

ABD’deki en popüler sporlardan biri olan NFL ve sezonun açılış maçları, birçok Amerikalı taraftar için öncelik taşıyabilir. Dahası, küresel izleyiciler de NFL’deki sezon açılışlarını izlemek için hevesli olabilir, bu da ABD Açık’ın izlenme rakamlarını negatif anlamda etkileyebilecek unsurların en başında geliyor.

Ancak bazı senaryolar ile birlikte sezonun dördüncü büyük turnuvasının izlenme sayısında bir artış da yaşanabilir. Örneğin, Tiafoe veya Shelton gibi bir Amerikalı raketin ABD Açık finaline çıkması, Amerikalı taraftarların büyük finali izlemeye daha istekli olabileceği yönünde pozitif bir etki yaratabilir.

Ayrıca, bazı seyirciler NFL ile çakışmayı önlemek için Flushing Meadows’daki erkekler finalini 9 Eylül Cumartesi gününe taşıma olasılığını tartıştılar. Ancak bu kadar kısa sürede böyle bir değişiklik yapılması da pek olası gözüken bir ihtimal olarak görülmüyor.

Aynı zamanda etkinlik organizatörleri, Grand Slam’ın prestijini ve tarihini bozma riski de taşıyan böyle bir değişimi de istemeyebilirler. Çünkü ABD Açık’ın erkekler ayağı her zaman Pazar günü sona erer. Bu karar ayrıca Cumartesi günü gerçekleşmesi planlanan kadınlar finalini de etkiler. Dolayısıyla organizatörlerin konuyla ilgili nasıl aksiyon alacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Carlos Alcaraz Baskı Hissediyor mu?

Carlos Alcaraz, geçtiğimiz yıl düzenlenen ABD Açık'ın son şampiyonu olarak bu yıl Amerika’ya geldi. Başarılı tenisçi, hakkında çıkan son şampiyon unvanını savunma baskısı ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.