Anasayfa / ATP / Wilander’den Alcaraz ve Djokovic Yorumu

Wilander’den Alcaraz ve Djokovic Yorumu

Emekli tenisçi Mats Wilander, Carlos Alcaraz ve Novak Djokovic arasında gelişen rekabetin tenis hayranlarını heyecanlandırdığını ve iki tenisçi arasında daha fazla maç görmek istediğini dile getiriyor.

Tenis tarihinde, dünyanın en iyi iki oyuncusunun karşı karşıya gelmesi, sporun ötesine geçme potansiyeline sahip bir durum olarak nitelendirilir. Zira geçmişten günümüze, birçok ikili muhteşem maçları sunmayı başardılar. Günümüzde ise Carlos Alcaraz ve Novak Djokovic ATP Turu’nun iki en iyi oyuncusu olduklarını kanıtladılar ve son zamanlarda hatırlanan en eğlenceli ve destansı maçlardan birini oynadılar. Wimbledon’daki muhteşem final maçı sona erdiğinde, tenis hayranları daha fazlasını isteyecek kadar keyifli bir maça tanıklık ettiler.

İki oyuncu arasındaki mücadele, tenis severlerin iştahını kabartacak kadar iyi bir rekabete dönüştü. Alcaraz, Djokovic’e karşı oynadığı 3 maçta 2 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile rekabeti 2-1 önde götürüyor. Kariyerin boyunca yedi kez Grand Slam şampiyonu Mats Wilander de ikili arasındaki rekabete değindi. 36 yaşındaki Djokovic’in en az 10 yaş daha genç olmasını hayal eden Wilander, böylece bu ikilinin rekabetini bir daha 10 yıl boyunca izleme şanslarının olmasından dolayı bu hayali kurduğunu açıkladı.

Wilander, konuyla ilgili olarak “Novak’ın ilerleyen 3 veya 4 yıl daha tenis oynamaya devam etmesini çok isterim. Böylece bu müthiş maçları tekrar görebilirim. Keşke Novak 10 yaş daha genç olsaydı, böylece bu rekabeti başka 10 yıl daha izleyebilirdik.” Dedi.

Mats Wilander ve birçok tenis hayranı, önümüzdeki aylarda ikilinin mutlaka tekrardan kozlarını paylaşabileceğini ve izleyicilerin de bu müthiş rekabete özlem beslemeyeceğini düşünüyor. Djokovic ve Alcaraz, Kuzey Amerika’daki turnuvaların tümünde giriş listesinde yer alıyor. Sırp yıldız, Amerika Birleşik Devletleri’nde Covid-19 politikasındaki değişikliklerin ardından ABD’ye sorunsuzca seyahat etmeyi planlıyor.

Wilander, ayrıca Alcaraz ve Djokovic’in oyun tarzlarını analiz ederek, her ikisinin de temel çizgi oyuncuları olmalarına rağmen, aralarında ince farklar olduğunu vurguluyor. Alcaraz’ın oyununda birçok patlama noktalarının olduğunu, forehand vuruşlarını ve hafif drop shotları başarıyla kullanabildiğini ifade eden Wilander, Djokovic’in ise kendisini agresif olmaya zorladığını ve doğru zamanlarda da bunu başardığını ifade ediyor. Emekli tenisçi ayrıca Alcaraz’ın savunma yeteneklerinin de inanılmaz olduğunu belirterek bu iki oyuncunun savunma tarzlarının büyüleyici bir karşılaşmayı beraberinde getirdiğini de vurguluyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.