Anasayfa / Tenis / Emma Raducanu ABD Açık’ta Dönecek mi?

Emma Raducanu ABD Açık’ta Dönecek mi?

Emma Raducanu’nun, 2023 ABD Açık Tenis Turnuvası’nda yer alıp alamayacağı merak konusu iken son gelişmeler, muhtemelen yer alamayacağını gösteriyor. Zira İngiliz tenisçi etkinliğin giriş listesinde yer almıyor.

Raducanu, 2023 yılının başlarında çok sayıda ameliyat geçirdi ve sonrasında da iyileşme sürecinde bir süredir tenisten ve WTA Turu’ndan uzak kaldı. WTA’nın eski dünya bir numarasının sıralaması kortlardan uzak kalmasından dolayı da hızla düştü. Raducanu, düşüş sonrasında artık İngiliz tenisçiler arasında WTA Sıralaması’nda en yüksek sıralamaya sahip oyuncu konumunda bulunmuyor.

Sporun dışında kaldığı süre boyunca Raducanu, büyük ölçüde gözlerden uzak bir şekilde yaşamayı tercih etti. Kortlardan uzak kalan isim genellikle sadece önemli etkinliklere katıldı ve büyük ilgi gördü. Raducanu, son olarak yakın zamanda Wimbledon’da taraftarları selamlamak için kortlarda gözüktü.

İngiliz tenisçinin ne zaman kortlara geri dönüş yapacağı henüz bilinmiyor. Ancak görünüşe göre tenis kortlarına geri dönüş çalışmaları için antrenmanlara başladı. Her ne kadar bazı kesimler, Raducanu’nun muhtemelen ABD Açık’ta geri dönüş yapacağını düşünse de, etkinlik onun adının yer almadığı bir giriş listesi yayınladı.

Raducanu henüz resmi olarak bir konuşma yapmadı. Dolayısıyla oynayıp oynamayacağına dair net bir işaret de vermedi. Ancak ABD Açık’ın giriş listesine göre Flushing Meadows’ta boy gösteremeyecek. Şu anda, Raducanu’nun turnuvalardan uzak kalması tenis severleri çok şaşırtan bir durum olmadı. Zira ameliyatları hakkında herhangi bir güncelleme yapmadı ve bilgi vermedi.

Raducanu’nun dönüşü için net bir zaman çizelgesi bulunmuyor. Bu sebeple de her şey spekülasyonlar üzerinden sürmeye devam ediyor. Bazı kesimler ise, dönüş sürecinin oldukça karmaşık olacağını öne sürerek dönüş tarihinin uzayabileceğine dikkat çekiyor. Bir bilek ameliyatı bile başlı başına uzayabilen bir süreci beraberinde getirirken Emma Raducanu, üç ameliyat birden oldu. Dolayısıyla Raducanu’nun normal bir rehabilitasyon sürecinden geçmesi de beklenmiyor. Olağanüstü bir iyileşme sürecine ihtiyaç olduğu, kendisi tarafından da açıklanmıştı.

Hayranları ise, Instagram’daki son gönderilerine göre motive olduğunu ifade ederek Raducanu’nun alt metinde “hazır olduğu” mesajını verdiğini ifade ediyorlar. Raducanu’nun en gerçekçi vakit olarak Aralık ayında kortlara geri döneceği düşünülüyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.