Anasayfa / ATP / Alexander Zverev Rahatça Turladı

Alexander Zverev Rahatça Turladı

Alman tenisçi Alexander Zverev, Bastad Open 2023’te Thiago Monteiro’ya karşı oynadığı ikinci tur mücadelesinde kolay bir galibiyet elde ederek organizasyonun çeyrek finallerine yükseldi.

Son günlerde Alexander Zverev’in adı ile ilgili olarak tenisten bağımsız haberler dikkat çekti. Eski kız arkadaşının Zverev’in kendisine bedensel zarar verdiğine dair iddiaları sosyal medyada büyük bir hızla yayıldı ve birçok kişi de bu durum karşısında ATP’den hızlı bir karşı tepki bekledi. Ancak Zverev’in geçmişteki olaylarının nasıl ele alındığına bakılırsa, bu olası bir tepki olmayacaktı. Zira ATP kanadı da eskiden yansıttığı tutumunu korudu. Zverev, haberlerin gün yüzüne çıktığı günlerin ardından çıktığı ilk maçında ise oldukça rahat göründü.

Alman tenisçi maç öncesinde karşılaşmaya oldukça odaklı görünüyordu. Ki birçok yorumcu, sanki yaşanan olaylar ile ilgili bir mesaj göndermeye çalışıyormuş gibi bir tavır takındığı konusunda hemfikir oldu. Zverev’in rakibi Monteiro, her ne kadar toprak zeminde başarılı bir kariyere olsa da, Zverev’e karşı pek bir şansı olmadı. Zverev, maçın başından itibaren topa oldukça sert bir şekilde vurdu ve rakibinin karşılık verme şansının önüne geçerek rahat bir galibiyet elde etti, Monteiro’yu adeta ezip geçti.

Thiago Monteiro’nun kariyerinde ağırlıklı olarak toprak zeminde başarılı olduğu biliniyor. Solak oyuncunun servis ve forehand vuruşları da bu bağlamda oldukça tehlikeli. Ancak Zverev karşısında Monteiro adına işler pek yolunda gitmedi ve Zverev, çoğu rallide rakibini rahatlıkla geçerek karşılaşmayı kolayca kazandı.

Maçın ilk seti sadece 30 dakika sürdü ve Zverev 6-1’lik skorla kazandı. Alman tenisçi, servisini çok iyi kullandı ve genellikle de servis kullanımı konusunda zorluk çekiyordu. Monteiro ise kendi servisinde büyük sorunlar yaşadı ve Zverev, her topu başarılı bir şekilde karşıladıktan sonra rakibi karşısında birçok ralliyi kazandı.

İkinci set de Brezilyalı tenisçi için iyi başlamadı, hızla 0-3 geriye düştü ve yine kendi servisinde büyük zorluk yaşadı. Zverev, topu karşılama konusunda mükemmeldi ve Monteiro’nun açıklarını iyiden iyide zorladı. Brezilyalı oyuncu Zverev karşısında hiçbir varlık gösteremedi ve iki sette yalnızca bir oyun alabildi. Alman tenisçi, 6-1 ve 6-0’lık skorla kazandı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.