Anasayfa / Tenis / Venus Williams Kanada Açık’a Katılıyor

Venus Williams Kanada Açık’a Katılıyor

Venus Williams, Kanada Açık 2023 için Caroline Wozniacki’ye katılarak wild card sahibi olan bir diğer tenisçi oldu.

Venus Williams, WTA Turu’na uzun süredir beklenen dönüşünü gerçekleştirdi. Yakın zamanda birkaç çim kort etkinliğiyle kortlara tekrardan geri dönen Williams’ın başlangıcı ise çok iyi olmadı. ‘s-Hertogenbosch’taki ilk maçı Williams adına çok iyi geçmedi ve ilk maçında mağlup olarak turnuvaya erken veda etti. Ancak bir sonraki hafta Birmingham’daki etkinlikte eski oyununu hızla buldu ve ilerlemeye başladı.

Wimbledon, Venus Williams adına harika bir deneyim olacaktı. Bu bağlamda da büyük hedeflerle Britanya’ya adım attı. Ancak burada da Elina Svitolina’yı geçemedi. Eline Svitolina aynı süreçte çeyrek finale kadar yükselme başarısı gösterdi. Williams için Wimbledon, oldukça iyi bir performanstı. Çünkü başarılı tenisçi Birmingham’da da bir sakatlık yaşadı ve Wimbledon’da ekstra bir sakatlık daha geçirdi.

Venus kariyerinin bu noktasında, rekabetin içindeyken muhtemelen tamamen sağlıklı olmayacak. Fakat hâlâ yüksek seviyede mücadele ediyor ve tenise olan sevgisinden dolayı da oynuyor. Bu yıl Kanada Açık kapsamında Montreal’de olacak ve etkinliğe bir wild card ile katılma hakkı kazandı.

Geçenlerde tenise geri dönüşüne başlayan efsanevi raket, Caroline Wozniacki ile birlikte yer aldı. Turnuva direktörü Valerie Tetreault, Venus Williams’ı yeniden Kanada topraklarında ağırlamaya dair olan heyecana dikkat çekti.

Tetreault, konuyla ilgili olarak “Taraftarlarımızın önünde oynamak üzere Venus Williams’ın 2018’den bu yana ilk kez Montreal’e döneceğini duyurmaktan heyecan ve onur duyuyoruz. Venus, en üst seviyeye tekrardan geri dönmek için gösterdiği çaba ve kararlılıkla tenis dünyasına ilham vermeye devam ediyor. IGA Stadyumu kortlarında Venus’ün olağanüstü yeteneğini görmek için sabırsızlanıyoruz. Umarım ki kendisi adına da çok iyi bir serüven olur ve tekrardan eski seviyelerine geri döndüğüne şahitlik ederiz” dedi.

Kanada’daki organizasyon, Ağustos ayının ilk haftasında başlayacak. Kuzey Amerika, bu bağlamda sert kort sezonunun bir parçası olacak ve ABD Açık ile de sezon sona erecek. Venus Williams’ın Kanada’nın ardından ABD Açık’taki son performansının olup olmayacağı merak ediliyor. Elbette ki bu konuyla ilgili olarak en net açıklama, yine Venus’ten gelecek.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.