Anasayfa / ATP / Alcaraz, Wimbledon’da Berrettini’yi Mağlup Etti
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Alcaraz, Wimbledon’da Berrettini’yi Mağlup Etti

Carlos Alcaraz, 2023 Wimbledon’da Matteo Berrettini’ye karşı harika bir performans sergiledi ve sahada birçok şey yapabilen olağanüstü bir tenisçi olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Teknik olarak Carlos Alcaraz’ın çim kortta, diğer kortlara nazaran en kötü tenisini oynadığını iddia edenler oldukça fazla. Ancak, Alcaraz’ın çim kort tenisi hâlâ dünyanın en iyilerinden biri olduğunu ortaya koyuyor ve bu yılki Wimbledon performansı da bunu kanıtlıyor. Daha önce bu korttaki ilk turnuva zaferini Cinch Şampiyonası’nda elde eden Alcaraz, şu anda geçen yıldan daha ileri bir tur aşamasında da Wimbledon’da yer alıyor.

Geçen yıl Jannik Sinner’a karşı oynadığı maçı kaybederek Wimbledon’a 4. Turda elenen İspanyol tenisçi, bu yıl vites artırdı. 2023 Wimbledon’da çeyrek finale yükseldi. Hedefi, şu konumda kulağa cesur bir söylem olarak gelse de, Wimbledon’ı kazanmak ve tenisinde bu güvenin alt yapısı için de pek çok sebebi var.

Alcaraz’ın Berrettini’yi yendiği maçı izleyen tenis severler, müthiş bir mücadeleye tanıklık etti. Açılış setini kaybettikten sonra soğukkanlılığını kaybetmeyen Alcaraz, mücadeleye devam ederek dört sette galip gelen taraf oldu. İspanyol tenisçi çok iyi bir maç çıkardı. Zira işi daha da karmaşaya girmeden tamamladı ve aynı zamanda olağanüstü yeteneklerinden bazılarını da izleyicilere gösterdi.

Carlos Alcaraz, Berrettini ile müthiş bir maç çıkarmasının ardından çeyrek finale yükseldi. İspanyol tenisçi, Djokovic’in de ilerlediği turnuvada hata yapmadı ve kendini son 8’in içine attı. İspanyol yıldız, aynı zamanda geçen yılki Wimbledon macerasının da önüne geçti ve bir üst tura yükselmeyi başardı. Maçın ardından düşüncelerini dile getiren Alcaraz, “Evet, bu muhteşem maçı galip olarak tamamlamaktan dolayı gerçekten çok mutluyum. İlk çeyrek finalimi 2023 Wimbledon’da oynamaktan dolayı da gerçekten mutluyum. Gerçekten heyecanlıyım. Devam etmek istiyorum. İyi oynadığını düşünüyorum. Berrettini’yi de bu turda görmekten dolayı gerçekten mutluyum, onun bu seviyede oynamasından dolayı müthiş bir maç çıkardık. Biliyorum ki bu yıl çok zorluklar yaşadı. Seviyesine geri dönebilmek için gerçekten çok çalıştı. Kendisi ve ekibi, eski seviyesine adım adım ulaşmak için harika bir iş yapıyorlar” dedi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.