Anasayfa / ATP / Medvedev Yuhalanma Tartışmalarına Dahil Oldu
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Medvedev Yuhalanma Tartışmalarına Dahil Oldu

Wimbledon 2023’te Victoria Azarenka – Elina Svitolina maçından sonra yaşanan yuhalama olayı hala ana konulardan biri ve Daniil Medvedev de bu konuda sorulara cevap verdi.

Daniil Medvedev, bu yıl Londra seyircisiyle Wimbledon süresi boyunca herhangi bir sorun yaşamadı. Oysa Rus tenisçinin daha önceki yıllarda seyircilerle çatışma yaşama konusunda uzun bir geçmişi bulunuyor. Medvedev, kişisel anlamda emekli olduktan sonra olumlu bir miras bırakmayı umuyor ve bu tarz olayları sürdürmek istemiyor.

Bu anlamda, ATP Turu’nda şu anda önde gelen Ukraynalı oyuncuların olmaması oldukça şanslı bir durum olarak tanımlanabilir. Çünkü Daniil Medvedev, rakipleri ile el sıkışma tartışmalarıyla karşı karşıya kalmamış oluyor. Victoria Azarenka ise WTA Turu’nda sorunlar yaşamaya devam ediyor. Azarenka, Elina Svitolina ile olan maçının ardından yuhalandı çünkü Ukraynalı oyuncu, Rus veya Belaruslu oyuncularla el sıkışmıyor ve bu şekilde ülkelerindeki insanlarla dayanışma içinde olduğunu göstererek saha içerisinde tepkisini net bir biçimde ortaya koyuyor.

Svitolina adına bu durum, yaşamaktan kaçınmayı umduğu bir talihsiz olay olarak nitelendiriliyor. Fakat Londra’daki seyirciler bunu göz ardı etmedi. Medvedev’in Jiri Lehecka’yı yendiği maçın ardından da bu konu hakkında sorular soruldu ve Rus oyuncu bunun büyük bir yanlış anlaşılma olduğunu söyledi.

Medvedev, konuyla ilgili olarak “Büyük bir yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum. Vika için çok üzücü bir durum çünkü tie-break’te 11-9 kaybetti. Bir üçüncü set tie-breakini kaybetmek gerçekten acı verici bir durum. Dediğim gibi, basın toplantısındaki yanıtını beğendim, Svitolina’nın el sıkışmama kararını saygı gösterdiğini net bir biçimde ifade etti. Sanırım 1 numaralı korta belki de 10 bin kişi geldi. Aslında bilmiyorum. Seyircilerin hepsi bu olayın arkasındaki hikayeyi bilemez. Sadece Vika’nın el sıkışmadığını gördüler. Bu yüzden de kendisini yuhaladıklarını düşünüyorum. Tenis hakkında konuşalım, farklı konulardan değil. Vika’nın yanıtını beğendim” dedi.

Medvedev’in haklı olduğu bir nokta da var, bu yüzden de Svitolina etkinlik veya yönetim kurulu organlarının bir açıklama yapmasını talep etti. Fakat Wimbledon organizatörleri bunu hemen reddetti. Medvedev’in açıklamaları, dengeyi bulma noktasında iki tarafa da ılımlı bir yaklaşım olarak nitelendirildi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.