Anasayfa / ATP / Tsitsipas Jarry’i Elemeyi Başardı

Tsitsipas Jarry’i Elemeyi Başardı

Stefanos Tsitsipas, 2023 Los Cabos Open çeyrek final karşılaşmasında Nicolas Jarry’ye karşı zorlu bir mücadele vermek zorunda kaldı fakat mücadelesi galibiyetle kapatmayı bildi.

Meksika’daki ATP 250 turnuvasına en üst sıradan katılan Tsitsipas, tenis dünyasına bir şey kanıtlama sorumluluğunun olmadığını söyleyerek iyi hissettiğini belirtti. En yüksek seribaşı olarak, ilk tur maçını oynamak zorunda kalmadan doğrudan ikinci turda mücadeleye başlayan başarılı tenisçi, Meksika’daki organizasyonda kararlı bir şekilde ilerliyor.

Yunan oyuncu, ikinci turda güçlü servisleri ile bilinen John Isner’a karşı oynadı, ancak rakibinin en iyi performansını sergilemesinin önüne geçti ve maçı rahat bir şekilde kazandı. Isner’i mağlup ederek çeyrek finalde Nicolas Jarry ile karşılaşmaya hak kazandı.

Agresif oyun tarzıyla tanınan Yunan oyuncu, Jarry ile güçlü bir karşılaşmayı geride bıraktı. Şilili raket, turnuvaya wildcard ile katılmış olmasına rağmen, son birkaç aydır yaptığı gibi, kariyerinin en iyi tenisini oynadığını kanıtlamak için Meksika’da da mücadele etti.

Her iki oyuncu da servislerinde kazanarak maça başladı. Tsitsipas 11, Jarry ise 19 winner yaptı ve ilk set heyecan dolu bir tie-break’e gitti. İki oyuncunun da fırsatları oldu, ancak şanslarını daha iyi kullanan Jarry tie-break’i 7-6(6) ile kazandı.

İkinci set de winnerların bol olduğu benzer bir tabloydu. Tsitsipas, maçı bırakmaya niyeti olmadığını gösterdi ve rakibi karşısında daha konsantre bir oyun sergiledi. Bu sette de Jarry, 20 winner ile daha fazla sayı üretti, rakibi Tsitsipas ise yine 11 winner yaptı ve ikinci set de tie-break’e gitti.

Bu sefer Tsitsipas, tie-break’i 7-6(4) kazanarak setleri eşitliğe taşıdı. Karar seti olan üçüncü sette, her iki oyuncu da pes etmek istemedi, ancak rekabet seviyesi önemli ölçüde düştü.

Son sette Tsitsipas, gerçek gücünü ortaya koydu. İkinci setteki tie-break zaferinin etkisiyle güçlenen Yunan oyuncu, Jarry’nin servisi erken kırarak üstünlüğünü kabul ettirdi.

Tsitsipas, final setini 6-2 kazanarak maçı 6-7(6), 7-6(4), 6-2 gibi dikkat çekici bir geri dönüşle tamamladı. Yunan tenisçi bir sonraki maçında, dördüncü seribaşı Borna Coric veya sekizinci seribaşı Ilya Ivashka ile karşılaşacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.