Anasayfa / Amerika Açık / Pegula Gauff ile Çiftlerde Oynamayı Planlıyor

Pegula Gauff ile Çiftlerde Oynamayı Planlıyor

ABD’nin WTA sıralamasındaki en üst sıradaki oyuncusu Jessica Pegula, Coco Gauff ile birlikte Amerika Açık öncesindeki iki WTA 1000 turnuvasında çiftlerde oynamayı planladığını doğruladı.

Geçtiğimiz hafta sonu Pegula, başkent Washington’da çiftler kuralarını atlamaya karar verdiklerini, başkentteki aşırı sıcaklar nedeniyle bunun fiziksel olarak zorlayıcı olacağını açıklayarak hayranlarına bilgi vermişti. Pegula, bu kararın yanı sıra Montreal ve Cincinnati’deki iki WTA 1000 turnuvasında çiftlerde oynayacaklarını söyledi.

Her iki tenisçi de Washington’daki tekler mücadelesine sorunsuz bir başlangıç yaptı. Pegula, Ohio’lu Peyton Stearns’ı iki set sonucunda mağlup etti. Gauff ise ev sahiplerinden biri olan Hailey Baptiste’yi 6-1 ve 6-4’lük skorlarla rahat geçti. Gauff ve Pegula, finalde birbirleriyle karşılaşabilirler.

Vatandaşı Stearns’ı mağlup ettikten sonra medyaya konuşan Pegula, önümüzdeki birkaç haftada hem Montreal hem de Cincinnati’deki WTA 1000 turnuvalarında, hem teklerde hem de çiftlerde mücadele edeceklerini ve geçen yıl Kanada Açık çiftler şampiyonluğundan gelen sıralama puanlarını korumanın önemine dikkat çekti.

Pegula, maçın ardından yaptığı açıklamalarda “Montreal ve Cincinnati ile Amerika Açık’a kayıt olduk. Şartlara bağlı olarak katılım göstereceğiz. Ama bunlar 1000 puanlık büyük etkinlikler. Sanırım tümünde oynamayı deneyeceğiz. Geçen yıl Toronto’yu kazandığımızı hatırlıyorum, yani galiba oynamalıyız, puanları korumalıyız. Sanırım geçen yıl Cincinnati’de oynamadık. O zaman bileği burkuldu ve katılamadım. Evet, bildiğim kadarıyla oynayacağız, ama belki de bunu partnerime sormalıyım.” Dedi.

Pegula, ilk maçını hava şartları nedeniyle günün ikinci yarısında, çoğu maçın yağmur nedeniyle iptal edildiği sürecin öncesinde kazandı. Bu haftaki hava durumunun Amerika Açık hazırlıkları üzerinde herhangi bir etkisi olup olmadığı sorulduğunda, Pegula bu duruma adapte olabileceğini söyledi.

Pegula, “Evet, Amerika Açık dışında hiçbir şey Amerika Açık’ı hatırlatmıyor. Ayrıca orada hava koşulları çok değişiyor. Çok sıcak olabiliyor. Bugün olduğu gibi daha serin de olabiliyor. Oynadığınız korta, rakibe ve koşullara bağlı olarak şartlar çok dramatik bir şekilde değişebilir. Ama evet, adapte olmayı alışkanlık haline getirdik ve bence önemli olan şey şartlara uyum sağlamak ve bunun oyununuzu ele geçirmesine izin vermemektir.” İfadelerini kullandı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.