Anasayfa / ATP / Carlos Alcaraz’dan Hayranlarına Uyarı Geldi

Carlos Alcaraz’dan Hayranlarına Uyarı Geldi

Carlos Alcaraz, hayranları ve genel tenis sever kitlesine kendisini temsil ettiğini iddia eden dolandırıcıların tuzağına düşmemeleri konusunda uyanık olmalarını söyledi.

Carlos Alcaraz, son dönemlerde artan dolandırıcılık olayları karşısında resmi hesaplarından önemli bir adım attı. İspanyol tenisçi bu tür bir davranışı kesin bir dille kınadı ve bu bilgiyi Perşembe akşamı Instagram’daki dört milyona yakın takipçisi ile paylaştı. Modern spor dünyasında, dikkatsiz sosyal medya kullanıcılarını kandırmak için adı kullanılan en son ünlü kişi olan Alcaraz, bu sorunun önüne resmi hesabını kullanarak geçmeye çalıştı.

Alcaraz, insanların onun adını kullanarak yanıltıcı davranışlara maruz bırakıldığını ve kendisiyle kişisel olarak tanışma fırsatı elde edeceklerini iddia eden kişiler tarafından paralarını ayırmaya zorlandıklarını öğrenmekten hayal kırıklığına uğradı. Alcaraz, bu tür dolandırıcılığın arkasında ne kendisinin ne de ekibinin olduğunu da ekleyerek, dolandırıcılara karşı tuzağa düşmeme uyarısı yaptı.

Geçen yıl Amerika Açık’ta ilk Grand Slam şampiyonluğunu kazandığından beri, 20 yaşındaki Alcaraz ATP turunda büyük bir hızla yükseldi ve ün kazandı. Geçen ay ilk Wimbledon şampiyonluğunun ardından ATP Turu’nda bir numaralı sıraya yükselen tenisçi, aynı zamanda Instagram’da da büyük bir sosyal medya takipçi kitlesi kazandı.

Alcaraz, dolandırıcılık girişimlerine karşın “Kendimi temsil eden kişilerin yanıltıcı iddialarının olduğu haber bana ulaştırıldı ve hayranlara benimle buluşma vaadiyle para talep ediyorlar. Ben ve ekibim hiçbir şekilde böyle bir dolandırıcılığın içinde değiliz ve ben böyle toplantılara katılmıyorum! Hayranlarım en iyileri ve onların kötü niyetli kişiler tarafından istismar edilmeye çalışılması beni üzüyor.” İfadelerini kullandı.

İspanyol raket, önümüzdeki günlerde Toronto’da oynamak üzere ABD Açık yaz serisine katılmak için hazırlanıyor. Bu yılki Wimbledon’ın son şampiyonu Novak Djokovic’in yokluğunda, dünya bir numaralısı bu yıl üçüncü Masters şampiyonluğunu kazanmak için favori olarak gösteriliyor.

Alcaraz, sert kort dönemine dair hazırlıklarını Juan Carlos Ferrero Tenis Akademisi’nde yaparak çalışmalarını devam ettirdi. Kanada’dan yakın zamanda ayrılacağını Instagram gönderisinde paylaşan iki Grand Slam şampiyonu, cuma günü çekiliş töreni yapıldığında tahmini eşleşmelerini öğrenecek. Alcaraz, son şampiyonluğun da motivasyonu ile ABD Açık’taki favoriler arasında gösteriliyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.