Anasayfa / ATP / Tsitsipas, Isner’ı Yenerek Los Cabos’a İyi Bir Başlangıç Yaptı

Tsitsipas, Isner’ı Yenerek Los Cabos’a İyi Bir Başlangıç Yaptı

Stefanos Tsitsipas, Amerika Açık hazırlıklarına devam ederken John Isner’ı iyi bişr oyunla mağlup ederek formunu ortaya koydu.

Los Cabos Açık’ta bir numaralı seribaşı olan Tsitsipas, bu turnuvada ilk kez mücadele ediyor ve Meksika’daki oyunu ile ön plana çıkıyor. Meksika’nın denize yakınlığı nedeniyle Yunanistan’a benzediğini vurgulayan Tsitsipas, bu bağlamda motive bir şekilde ABD Açık’a hazırlanıyor. Yunan raket, Isner karşısında da etkileyici bir oyunla 6-2 ve 6-4’lük setlerle kazanarak seriyi devam ettirdi.

Tsitsipas, maça hızlı bir başlangıç yaptı ve ilk setin beşinci oyununda Isner karşısında üç break puanı elde etti. Yunan oyuncu, Isner karşısında oldukça iyi bir ilk set performansı gösterdi.

Tsitsipas, ikinci setin yedinci oyununda da Isner’ın servisinde 40-0 öne geçti ve dönüşte şık bir backhand drop shot ile Isner’ı tekrar kırmayı başardı. Yunan raket, değişim sonrasında rahatça servisini koruyarak ilk seti 6-2 almayı başardı ve 1-0 öne geçti. Yunan oyuncu bu sette birinci servis puanında 12’de 12 yaparak kazandı. Isner’ın servisi ise ilk sette %54’te kalabildi.

İkinci sette durum servislerde hata yapmayan tenisçiler nedeniyle çekişmeli başladı. Ancak Tsitsipas yine bir hamle yaparak rakibinin servisini kırdı. Isner, servisinde 30-0 önde olsa da hatalar arka arkaya geldi ve Tsitsipas, rakibinin servisini kırdı. 30-0’dan sonra forehand hataları, Tsitsipas’a çok büyük bir avantaj sağladı.

Kısa bir süre sonra, Isner tekrar zorlanmaya başladı. Bu kez maçta tutunabilmek için dört servis kırma puanını ve birden fazla avantaj oyununu karşılamak zorunda kaldı. Tsitsipas, 5-4 öndeyken servis kullandı ve Isner karşısında hata yapmadı.

Tsitsipas 38 yaşındaki rakibini maç puanında hata yapmayarak kazandı ve önemli bir galibiyet elde etti. Genel olarak turnuvanın bir numaralı seribaşı olan Tsitsipas’ın maçta %88 oranında birinci servis puanı kazanırken toplam sekiz ace atması da dikkat çekti. Isner ise servisinde şok edici bir performans sergileyerek birinci servis puanlarının %66’sını kazanabildi.

Tsitsipas, maçın ardından “Los Cabos’ta oynamak harika bir deneyim. Biliyorum ki Meksikalılar eğlenmeyi severler. Ama burada birçok çocuk görüyorum, bu yüzden geç oldu, onların uyuması gerekiyor. Rakibim iyi bir oyuncu, iyi vuruşları var, iyi tenis oynamaya devam etmeyi umuyorum. Bugünkü maç ayrı bir zorluktu, John gibi büyük bir oyuncuyla oynamak beni sevindiriyor. Yarın da benzer zorlukta bir rakibim var, seyircinin desteğini umuyorum, birlikte devam edelim.” Dedi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.