Anasayfa / ATP / Auger-Aliassime Kortlara Mağlubiyetle Döndü
Citi Open Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Citi Open Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Auger-Aliassime Kortlara Mağlubiyetle Döndü

Auger-Aliassime, Wimbledon’dan sonra çıktığı ilk karşılaşmada Washington’da mağlup oldu ve turnuvaya veda etti.

Felix Auger-Aliassime, kortlara geri dönüşünü Washington’daki Citi Open turnuvasında yapmasına rağmen, bu dönüşünde galibiyet elde edemedi ve organizasyondan erken elenerek hayranlarını üzdü.

Auger-Aliassime için iyi gelişme, Wimbledon’dan sonra kortlara tekrar geri dönerek ilk maçına çıkmış olmasıydı. Fakat başarılı tenisçi, ilk maçında başarılı olamadı ve Citi Open 2023’te rakibine mağlup ederek turnuvaya veda etti. Kanadalı oyuncu, Wimbledon’dan bu yana tenis oynamamış ve bir süre sakatlık sorunlarıyla karşı karşıya kalarak dizinin eski sağlığına kavuşması için zaman harcamıştı. Bu süreç, Felix adına oldukça ihtiyacı olan bir şeydi çünkü Wimbledon’da dizinin zorlandığı net bir biçimde görülüyordu.

Kuzey Amerika turundan önce Auger-Aliassime, iyi olduğunu ve tekrar oynamaya hazır olduğunu belirtmişti. Dediğini de yaparak Washington’da kortlara geri döndü. Ancak maç onun için çok iyi geçmedi. Watanuki gibi güçlü bir oyuncu karşısında, harika bir servisi olan ve rakipleri zorlayabilen bir oyuncuya karşı istediğini yapamadı.

Maçın her iki setinde de skor oldukça yakındı ve iki tie-break seti karşılaşmanın galibini belirledi. En kritik anlardaki rallilerin sonunda Japon oyuncu kazanmayı başardı. İlk tie-break’te her iki oyuncu da erken break puanlarını boşa harcadı, ancak Watanuki’nin servisindeki 40-0’lık üstünlüğü Auger-Aliassime için büyük bir sıkıntı oldu.

Tie-breakte müthiş bir efor sarfeden ikilinin de set puanları vardı, ancak Watanuki ilk setin tie-break oyununu 12-10 kazandı ve 1-0 öne geçti.

İkinci set ise Watanuki için oldukça mükemmel geçti ve rakibine hiçbir fırsat tanımayarak rakibini mağlup etmeyi başardı.

Üç numaralı seribaşı olan Kanadalı oyuncu birkaç break puanıyla karşı karşıya kalsa da, hepsini kurtardı ve tie-break’i güvence altına aldı. Ancak 3-1’lik avantaj kendisi adına yeterli olmadı, çünkü Watanuki maçı tamamen tersine çevirdi ve 7-3’lük sonuçla galip geldi.

Karşılaşma Japon oyuncu lehine 7-6(10) ve 7-6(3)’lık iki set sonucunda bitti ve Watanuki, Auger-Aliassime’den daha fazla sayıda winner yaparak karşılaşmayı üstün tamamladı. Watanuki, Washington’da düzenlenen 2023 Citi Open’da bir sonraki turda Thanasi Kokkinakis’i yenen Ugo Humbert ile karşılaşacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.