Anasayfa / ATP / Alcaraz’a Djokovic’in Koçundan Övgü Dolu Sözler

Alcaraz’a Djokovic’in Koçundan Övgü Dolu Sözler

İspanyol tenisçi Carlos Alcaraz, Wimbledon performansıyla Sırbistan’daki herkesi şaşırttı. Bu performans bağlamında Hırvat bir isim de kamuoyu ile aynı duyguyu paylaştı.

Alcaraz’a övgü dolu sözler sarfeden Hırvat, uzun bir süredir Djokovic’in koçluğunu yapan eski oyuncu Goran Ivanisevic’ti. Ivanisevic, Marian Vajda’nın uzun süreli koçluk görevini devralarak Sırp raket ile çalışmaya başlamıştı. Slovakyalı Vajda, Djokovic ile yollarını ayırdıktan sonra röportajlarda Sırp tenisçinin Ivanisevic ile devam etmek istediğini kabul etmiş ve bu nedenle de bu yeni ortaklık başlamıştı.

Ivanisevic, hem taktiksel hem de motivasyon anlamında Djokovic’in takımının önemli bir parçası oldu ve ikili bu süre zarfında birçok harika işe imza attı. Yakın zamanda Paris’te Alcaraz’ı mağlup etmeyi başardılar, ancak İspanyol’un tecrübesizliği de o zaferde oldukça etkili oldu.

Ancak Wimbledon finalinde Paris’te yaşananların tam tersi oldu ve Alcaraz rakibi karşısında zaferi elde etti. Bu, birçok kişinin devrin artık değiştiğini görmesi anlamında şaşırtıcı bir sonuç oldu. Alcaraz kendi açısından da hala inanması zor bir zafer olduğunu söylüyor. Ivanisevic ise henüz tam olarak bunun farkında olmadığını,  Alcaraz hakkında sadece olumlu şeyler söyleyebileceğini vurguladı. Ivanisevic, Alcaraz ile ilgili olarak “Aynı şeyi tekrar tekrar söylüyorum, o harika bir tenisçi. Bir insan olarak da olağanüstü bir kişilik. Ve bir oyuncu olarak söylemeye bile gerek yok, gerçek bir mucize. Saha içine getirdiği enerji, oyun tarzı… Her zaman gülümsüyor, hatta kaybettiğinde bile, bu harika bir reaksiyon” dedi.

Alcaraz ve Djokovic arasındaki rekabet, 2023 yılında en çok beklenen karşılaşmalar arasında zirveye oturdu. İkilinin bir sonraki karşılaşmaları muhtemelen ABD Açık’ta olacak. Flushing Meadows’daki kupayı Djokovic tam beş yıldır kazanamadı ve bu yıl bu şanssızlığı değiştirmek istiyor. 2021 yılında Daniil Medvedev, finalde kupayı Djokovic’in elinden almıştı.

Bu yıl ise Djokovic 2021 yılından bu yana ilk kez New York’a geri dönecek ve Alcaraz Djoko karşısındaki en büyük engel olacak. Alcaraz, şampiyonluğu savunan isim olarak etkinliğe katılacak ve Ivanisevic, Djokovic ile onu nasıl devireceğini planlıyor. İkilinin eşleşmesi halinde, rekabet düzeyi yüksek bir karşılaşma daha tenis severleri bekleyecek.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.