Anasayfa / ATP / Thiem 2023 Kitzbuhel Open Finalinde Mağlup Oldu

Thiem 2023 Kitzbuhel Open Finalinde Mağlup Oldu

Dominic Thiem, 2023 Kitzbuhel Açık’ta kupayı kazanmak için elinden geleni yapsa da Sebastian Baez karşısında sahadan yenilgiyle ayrıldı ve finalde kaybetti.

Sebatian Baez uzun bir süreden bu yana oldukça güçlü bir toprak kort oyuncusu olarak biliniyor. Toprak kortta kupa kazanmayı başardı ve bunun dışında da iyi sonuçlar aldı. Ancak toprak dışında çok fazla başarıya ulaştığı söylenemez. Yine de her ne kadar diğer kortlarda başarı oranı düşük olsa da her yıl istikrarlı bir şekilde ilerliyor ve Kitzbuhel’de de güzel bir performans sergiledi. Final, kağıt üzerinde umut verici görünüyordu ve gerçekten de beklentileri karşılayan, güzel bir maç oldu.

Thiem’in geri dönüş haftası finale kadar yürümesini sağlasa da sonuç olarak finalde başarılı olamadı. Thiem, kısa bir süre önce annesine bundan sonra kazandığı her kupa için bir dövme yapma sözü vermişti. Bu motivasyon ile korta çıkmasına rağmen finalde oldukça etkileyici bir performans sergileyen Baez’e mağlup oldu.. Genel anlamda iyi bir maçtı, ancak Thiem’in tarafında konsantrasyon eksikliği vardı.

Bu durum, hafta boyunca oynadığı maç sayısı ve geriden gelerek kazandığı maçlarda harcadığı enerji göz önüne alındığında büyük bir sürpriz değil. Thiem, açılış setinde servisini erkenden kırdırdı. Baez ilk sette rakibine yoğun baskı uygulamaya devam etti. Arjantinli, toplamda biraz daha fazla servis kırma şansı yakalasa da bunları değerlendiremedi. Fakat yine de maçı kontrol altına aldı.

Thiem, açılış setinde servis kırmak için hiçbir şans yaratamadı ve bu tutukluk ikinci sette de devam etti. Baez’in forehand vuruşu, Thiem’i oldukça zorladı. İkinci setteki erken bir kırılma, maçın geri kalanı için Baez’in güvenini pekiştirdi.

İkinci sette de rahat olan Arjantinli maçı kazandı. Final maçında rakibini 6-3 ve 6-1 ile geçti. Böylelikle Baez bu yıl ikinci, toplamda ise üçüncü kupasını kazandı. Daha önce elde ettiği tüm kupalar toprak kortta kazanılmıştı. Thiem için bu mağlubiyet acı verici olsa da bu yıl sergilediği en iyi performanslardan biri oldu. Sebastian Baez, Dominic Thiem’e göre daha başarılı bir performans sergileyerek rakibini devirdi ve kupaya uzanan taraf oldu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.