Anasayfa / ATP / Tiafoe, Fritz ve Pegula’dan Toplara Eleştiri
Citi Open Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Citi Open Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Tiafoe, Fritz ve Pegula’dan Toplara Eleştiri

Citi Open’da kullanılan ağır tenis toplarına Fritz, Tiafoe ve Pegula üçlüsünden eleştiriler geldi.

ABD’li tenisçiler arasında en üst sırada yer alan üç oyuncu, Citi Open turnuvasında kullanılan tenis toplarına sert eleştiriler getirdi.

ATP Turu’ndaki Amerikalı oyuncular arasında zirvede yer alan Taylor Fritz, turnuvanın resmi topu olan Tecnifibre X-One 2 topları hakkında değerlendirme yaparak topları eleştirdi. Fritz’e göre, kullanılan toplar sıcak koşullarda gereksiz uzun rallilere yol açıyor.

Atlanta’da şampiyon olan Fritz, etkinliğin dördüncü gününde yağmurlu bir günün ardından iki maç oynamak zorunda kaldı ve Cuma günü dört saatten daha fazla sahada kaldı.

Washington’daki bir numaralı seri başı oyuncu, sıcak öğle saatinde oynanan, fiziksel açıdan yoğun bir maçta Andy Murray’i geçmek için tam üç saat mücadele etti. Ardından aynı akşam Jordan Thomspon’a karşı çeyrek final için bir kez daha korta çıktı. Aldığı iki galibiyet ile geçtiğimiz haftanın başından bu yana yedi maçlık galibiyet sayısına ulaştı.

Fritz, maçın ardından “Evet, bir savaştı. Bu toplarla ilgili olarak, çok yavaş ve cansız diyebilirim. Puanları bitirmek gerçekten zor oluyor. Kaçınılmaz olarak, çok uzun, fiziksel ralliler olacak.” Dedi.

Diğer bir Amerikalı oyuncu Frances Tiafoe ise İngiliz raket Daniel Evans’a karşı şok eden bir şekilde yenildi ve üst turu göremedi. Tiafoe, maçın ardından aynı düşünceleri paylaştı. Fritz gibi Tiafoe da Cuma günü birden fazla maç oynadı. Tiafoe, “Ben iyiyim. Orası gerçekten nemliydi. Sanırım toplar ona çok yardımcı oldu. Bu hafta oldukça yoğun geçiyor, bu yüzden üzgünüm. Rakibim oyununu oldukça güzel oynayabiliyor. Zordu. Yani açıkçası, bu gerçekten bir mazeret değil, o da aynı şeyi yaptı. Ne olursa olsun geç saatlere kadar kaldı. Gün içinde oldukça ikna edici bir maç da kazandı. Toplar burada biraz kabarık. Yavaş koşullar var. Bu da rakibime beni yavaşlatmak için yardımcı oluyor. Evet, kesinlikle maçı daha fiziksel hale getiriyor.” İfadelerini kullandı.

Tiafoe, bu haftaki toplardan hoşlanmadığını açık bir şekilde belirtti. Tiafoe, Evans’ı neredeyse hatasız oynadığı bir maçın sonunda övdü. Ancak aynı zamanda İngiliz raketin tek elle oynamasının neden olduğu kabarık ve ağır toplara vurmakta zorlandı. Tiafoe, bununla ilgili olarak da “Zorlu ve uzun değişimlerimiz oldu. Koşup durduk, ikimiz de ellerimizi iyi kullandık, böylece puanları uzattık. Evet, yani gerçekten benim için çok rahatsız edici bir oyun oynadı. Bana zor anlar yaşattı, benim işimi zorlaştırdı, her şeyi hak edemedim. Bazen oyunu çeviremedim, rakibim de bana bir bedel ödettirdi.” Dedi.

Jessica Pegula da hafta boyunca topların durumunu fark eden belki de ilk oyuncuydu. Peyton Stearns’i yenerek açılış maçını kazandıktan sonra Pegula, böyle toplarla daha önce hiç oynamadığını ve alışmak için birkaç ekstra gün geçirdiğini söyledi.

Pegula, eleştirdiği toplarla ilgili olarak “Evet, karmaşıktı. Stadyumda hava rüzgarlıydı. Toplar oldukça ağır hissettirdi. Ama evet, erken gelmiş olmaktan memnunum, çünkü bu toplarla daha önce hiç oynamamıştım. Tansiyonumu ayarlamak ve koşullara alışmak birkaç günümü aldı. Bu şekilde işledi.” Dedi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.