Anasayfa / Tenis / Tenisçilerin Fikstür Tepkisi Devam Ediyor
Internazionali BNL d'Italia iddaa tahmin ve analizleri
Internazionali BNL d'Italia iddaa tahmin ve analizleri

Tenisçilerin Fikstür Tepkisi Devam Ediyor

Tenis turnuvalarında özellikle 2023 yılı içerisindeki fikstür yoğunluğu, organizatörlerin tenisçiler tarafından büyük tepkiler görmesine sebep oluyor.

Roland Garros’a kısa bir süre kala heyecan git gide artarken, organizasyonların fikstür sıkışıklığı ile ilgili de sesler yükselmeye başladı. Son dönemlerde hem WTA hem de ATP kanadında birçok tenisçinin fikstür sıkışıklığından şikayet ettiği görülürken, bununla ilgili adımların atılıp atılmayacağı merak konusu oldu. ATP ve WTA etkinliklerine katılım gösteren sporcular, bugüne kadar çok fazla talepte bulunmamıştı. Genellikle sporcuların ulaşım kolaylığı ve antrenman yapabilecekleri spor salonu talepleri, yeterli oluyordu. Lakin 2023 yılında taleplerin günden güne değişebildiği ortaya çıktı. Zira tenisçiler, çok yoğun bir fikstürde efor sarfedip büyük çaplı organizasyonlara hazırlanıyor. Bu noktada da organizatörlerin yoğun fikstür konusunda ısrarcı olması, yavaş yavaş tepki görmeye başladı.

Organizasyonlarda yaşanan sorunların başında, fikstür sıkışıklığı geliyor. Yakın zamanda hatırlanan en büyük anlardan biri, Avustralya Açık’ta yaşandı. Andy Murray, uzun süren mücadelede gece 4’e kadar efor sarfettikten kısa bir süre sonra yeni bir karşılaşmaya çıktı. Madrid Açık’ta Iga Swiatek, geç saatlere kadar maç yaptıktan sonra fazla dinlenme fırsatı bulamadı ve yeni bir karşılaşmaya çıktı. Alexander Zverev ise, devam eden İtalya Açık’ta kısa süre içerisinde iki maça çıkmak zorunda kalmıştı. Yağmur sebebiyle ertelenen mücadeleyi tamamladıktan sonra 24 saat geçmeden, üst tur mücadelesine çıkmıştı.

Sporcular, bu kadar yoğun bir fikstürde büyük organizasyonlara hazırlanmalarından dolayı durumdan oldukça şikayetçi. Sakatlık riski de, bu yoğunluk sebebiyle artış gösteriyor. Madrid ve İtalya’da düzenlenen organizasyonlarda, şikayetlerin aksine hareket ettiği de görüldü. Zira bu yıl iki organizasyon da 96 oyunculu yeni bir format ile gerçekleştirildi. Yarı finale çıkan tenisçiler, sadece 1 gün dinlenme fırsatı bularak maçlarını oynamak zorunda kaldı.

Tenisçiler mevcut sıkışıklığa tepki gösterirken, şu ana kadar organizatörlerden pozitif bir adım gelmedi. Andy Murray’in antrenörlüğünü yapmış olan Mark Petchey de, etkinliklerin programlanması ile ilgili şikayetlerini dile getirdi. Roland Garros’a kısa bir süre kala, fikstür sıkışıklığının giderilip giderilmeyeceği şu anda merak konusu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.