Anasayfa / ATP / İtalya Açık’ta Şampiyonlar Belli Oldu
Internazionali BNL d'Italia iddaa tahmin ve analizleri
Internazionali BNL d'Italia iddaa tahmin ve analizleri

İtalya Açık’ta Şampiyonlar Belli Oldu

İtalya Açık 2023’ün erkekler ve kadınlar ayağında şampiyon isimler belli oldu. Elena Rybakina ve Daniil Medvedev, organizasyonu şampiyon olarak tamamladılar.

Alınan sürpriz sonuçlar ile heyecan düzeyi yüksek bir rekabet izleten İtalya Açık’ta finaller tamamlandı. Erkeklerde Carlos Alcaraz ve Novak Djokovic’in turnuvaya erken veda etmeleri ile beraber, şampiyonun kim olacağı merak konusu olmuştu. Finale kadar yükselmeyi başaran ATP 3 numarası Daniil Medvedev, İtalya Açık’ı şampiyon olarak tamamladı. Finalde karşı karşıya geldiği Holger Rune karşısında galibiyete uzanan Rus tenisçi, 2023 İtalya Açık’ı kazandı. Kadınlarda ise final mücadelesi Elena Rybakina ve Kalinina arasında oynandı. İlk seti kazanan Rybakina, ikinci sette rakibinin sakatlık sebebiyle çekilmesi üzerine şampiyon olmayı başardı.

Erkeklerde Mutlu Sona Ulaşan İsim Medvedev Oldu

İtalya Açık erkekler finalinde Daniil Medvedev, Holger Rune ile karşılaştı. ATP 3 ve 7 numarasını karşı karşıya getiren final müsabakasına iki taraf da konsantre başladı. Hem Medvedev hem de Rune, servislerinin kırılmasına izin vermeyerek hata yapmadı. 11’nci oyuna kadar dengede giden mücadelede skor 6-5 oldu. Son oyunda ilk defa servis kırmayı başaran Medvedev, durumu 7-5 yaptı ve ilk seti kazanarak 1-0 öne geçti. İkinci sette ise Holger Rune daha iyi olan taraftı. Medvedev’in servisini kırarak ikinci sete başlayan Rune, üstünlüğü rakibine kaptırmadı ve 5-4 öne geçti. 5-4’ün ardından toparlanan Medvedev, kendi setinde hata yapmadı ve Rune’in servisini kırarak durumu 7-5 yaptı. İkinci seti de kazanan Medvedev, İtalya Açık’ı kazandı. Medvedev aynı zamanda kariyerinin ilk toprak kort turnuvasını da kazanmış oldu.

Kadınlarda Rybakina Şampiyon

Elena Rybakina, final mücadelesinde Ukraynalı tenisçi Kalinina ile karşılaştı. İlk sete iyi başlayan Rybakina, hata yapmadı. İlk seti 6-4 kazanarak setlerde 1-0 öne geçti. İkinci sette Rybakina yine iyi başlayan taraf oldu. İlk oyunu kazanıp 1-0 öne geçmesinin ardından Kalinina, sakatlık sebebiyle maça devam edemeyeceğini belirtti ve maçtan çekildi. Böylelikle de final mücadelesinin ikinci setinde Kalinina’nın çekilmesi ile birlikte Rybakina mutlu sona ulaşarak İtalya Açık 2023’ün kadınlar şampiyonu oldu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.