Anasayfa / Roland Garros / Iga Swiatek Roland Garros’a Katılabilecek mi?

Iga Swiatek Roland Garros’a Katılabilecek mi?

Polonyalı tenisçi Iga Swiatek, 2023 İtalya Açık’ta Rybakina’ya karşı oynadığı mücadeleden çekilmiş, sakatlık nedeniyle turnuvaya veda etmişti. Swiatek’in Roland Garros’a katılıp katılmayacağı da merak konusu haline gelmişti.

WTA 1 numarası Iga Swiatek, 2023 yılını oldukça pozitif bir şekilde geçirdi. Organizasyonlarda başarıdan başarıya koşan başarılı tenisçi, İtalya Açık 2023’e de iyi başladı. Dünya sıralamasının bir numarasında yer alan Swiatek, İtalya Açık’ta Elena Rybakina ile karşı karşıya geldi. Mücadeleye kötü başlamamasına rağmen Rybakina ile çetin bir rekabetin içine giren Swiatek, mücadeleden çekilmek zorunda kaldı. Sakatlık sebebiyle maçı tamamlayamaması üzerine Rybakina, üst tura yükselen taraf oldu. Swiatek’in İtalya Açık yolculuğu ise sakatlık sebebiyle bu aşamada sona erdi. Organizasyondan sakatlık nedeni ile çekilmesinin ardından, birçok ilgili başarılı tenisçinin Roland Garros akıbetini merak etmeye başladı. Sakatlık yaşadığı günden bu yana herhangi bir açıklama yapmayan Swiatek, ilk bilgilendirmeyi bugün gerçekleştirdi.

Roland Garros 2022’yi kazanan tenisçi, İtalya Açık’tan çekilmesinin ardından ilk açıklamasını gerçekleştirdi. Swiatek, Rybakina’ya karşı oynadığı mücadelenin ikinci setince sağ uyluğunda bir ağrı hissettiğini söyledi. WTA 1 numarası, ani olarak ortaya çıkan bu ağrı sebebi ile maçtan çekildiğinde ve maçın ardından da fizyoterapist ile bir muayene sürecine girdiklerini ifade etti. Sakatlığının ciddi olmadığını, bu yüzden de yakın zamanda tekrardan kortlara geri dönüş sağlayabileceğini ifade eden Swiatek, Roland Garros 2023 öncesinde umutlu bir açıklama yapmış oldu. Mevcut programın yoğunluğu sebebiyle kendini yorgun hissettiğini vurgulayan Swiatek, kısa vadeli hedefler yerine şu anda uzun süreli sağlığı ön plana koyduğunu aktardı. Swiatek’in yaşadığı sakatlık sebebi ile hayranları bir süreliğine korku yaşasa da, dünya 1 numarası yaptığı açıklama ile herkesi rahatlattı.Swiatek, Rybakina ile oynadığı maç ile ilgili de düşüncelerini aktardı. Rakibinin güçlü servislerini ve dirençli oyununu öven tenisçi, rakibinin çok iyi bir performans gösterdiğini söyledi. Roland Garros öncesinde sakatlık yaşayan ve şu anda dinlenme sürecinde olan Swiatek’in, kısa süre içerisinde antrenmanlara tekrardan başlaması bekleniyor. Stuttgart’tan bu yana tüm WTA organizasyonlarına katılan başarılı tenisçi, böylelikle birkaç günlük de dinlenme fırsatı yakalamış oldu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.