Anasayfa / Tenis / Svitolina’dan Taraftarlara Teşekkür
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Svitolina’dan Taraftarlara Teşekkür

Wimbledon 2023’e veda etmesinin ardından gözyaşlarına boğulan Svitolina, Wimbledon’dan elendikten sonra Ukraynalı taraftarların “inanılmaz” desteğine minnettar olduğunu belirtti.

Elina Svitolina, 2023 Wimbledon Şampiyonası’nda inanılmaz bir performans sergiledi, ancak rüya gibi performansı yarı finalde bir mağlubiyetle sonuçlandı.

Svitolina, Fransa Açık’ta sağlam bir performans sergiledikten sonra Londra’ya çok motivasyonlu bir şekilde gelmişti. Wimbledon’da uzun bir hikaye yazmayı umuyordu. Fakat bugüne kadarki en iyi sonucunu tekrardan yakalayarak yarı finale kadar yükselmeyi başarabileceğini muhtemelen tahmin etmemişti.

Bu noktaya gelmek için Svitolina, şu anda WTA 1 numarası olan Iga Swiatek’i ve diğer kaliteli rakiplerini yendi. Fakat Çek tenisçi Marketa Vondrousova’ya karşı yarı finalde kaybederek hayal kırıklığına uğradı; bu, önem seviyesi yüksek bir maçta Çek oyuncuya karşı kaybettiği ikinci maç oldu. Maçın ardından “Evet, maçtan ve bugünkü performanstan dolayı oldukça hayal kırıklığına uğradım. Tabii ki, iyi bir turnuva oldu, ama bugün hayal kırıklığına uğradım.” Dedi.

Wimbledon’daki performansı, Ukrayna’daki hayranları tarafından yakından takip edildi ve bu, etkinlik boyunca Svitolina’ya büyük bir destek oldu. Mağlubiyetin ardından, ona bu durumun baskı yaratıp yaratmadığı soruldu.

Svitolina bu duruma da “Bilmiyorum. Tabii ki, insanların beni desteklediğini biliyorum, ancak bu yarı finalde normal karşılanması gereken bir durum. Oldukça normal olduğunu düşünüyorum. Belki daha iyi başa çıkmam gerekiyordu. Ama çok sinirli olduğumu söyleyemem. Sadece, Marketa’nın oyun tarzıyla daha iyi başa çıkmanın bir yolunu bulmalıydım. Çok iyi bir rakip. Çok fazla top geri getiriyor.” yanıtını verdi.

Svitolina, maçta ve genel olarak Wimbledon 2023 boyunca seyircinin desteğini arkasına aldı. Bu durum, İngiltere’nin Ukrayna yanlısı tutumundan dolayı büyük bir sürpriz değildi. Svitolina da bu duruma yarı final maçının ardından minnettarlığını ifade etti. “Evet, inanılmaz hissettiriyor. Doğrusu, bütün turnuva boyunca bana destek verdiler. Bugün bile geride kaldığım zaman, çok fazla destek aldım. Kalabalığa, benim için orada olmalarına ve tüm Ukraynalı insanlara gerçekten minnettarım. Ukraynalıların birçoğu savaş başladığından beri farklı şekillerde bizi destekliyorlar. Gerçekten tüm insanlara farklı düzeylerde bizi destekledikleri için minnettarım.” İfadelerini kullandı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.