Anasayfa / ATP / Novak Djokovic Finale Yükseldi
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Novak Djokovic Finale Yükseldi

Novak Djokovic, Jannik Sinner karşısında galip geldi ve üst üste 5. Wimbledon finaline çıkmayı başardı.

Jannik Sinner, 2023 Wimbledon eşleşmesinde Novak Djokovic’e karşı umut besliyordu. Geçen yıl Sırp oyuncuya her zaman büyük zorluklar yaşatmış ve bu yıl da aynısını yapmayı planlıyordu. Ancak performansı beklenenden iyi değildi zira çoğunlukla kolay eşleşmelerle bu aşamaya geldi. Sırp tenisçi Djokovic ise zorlu maçlarla baş etmek zorunda kaldı.

İtalyan tenisçi maça iyi bir başlangıç yaptı ve açılış oyunda servis kırma puanlarına sahip oldu, ancak bunları avantaja çeviremedi. Sinner’ın şanslarını nadiren kullanabilmesi, maçın skorunun nedenini ortaya koyan bir detay oldu. İtalyan için en iyi performansı değildi ve birkaç iyi sekansı olsa da genel olarak büyük hayal kırıklığı yarattı.

Djokovic, servis kırma puanlarını kurtardıktan sonra Sinner’ın servisini kırdı ve setin geri kalanında rahat bir şekilde yoluna devam etti. Sinner servis kırma puanları ile küçük şanslar bulsa bile, bunları elinin tersiyle itti. Djokovic her zaman yanıt verdi ve geçen yıla kıyasla daha iyi çözümler üretti.

İkinci set de büyük ölçüde aynı şekilde ilerledi; Sinner yine erken bir servis kırdırdı ve bazı şansları için savaşmasına rağmen bunları kullanamadı. Maç içi istatistiklerine bakıldığında genel olarak iyi bir performans sergiledi, dikkat çekecek kötü bir veri yoktu. Ancak kritik rallilerin hepsi Djokovic’in lehine sonuçlandı.

Djokovic’in yarı finalde işine yarayan bir başka önemli şey de servisi oldu. Turnuvadaki en iyi servis performansını sergiledi. Zor anlarda kolay bir servis ihtiyacı doğduğunda, bu ihtiyacına karşılık buldu.

Sinner daha agresif olan oyuncuydu, ancak Novak’a karşı yeterli olmadı. Daha fazla winner ve daha fazla hata yaptı, ancak bunun sonucunda da çok bir şey elde edemedi. Zira Sinner, ihtiyaç duyduğunda bir adım daha atmayı başaramadı. Sadece son sette, 0-40’tan sıyrılarak önemli rallileri kazanmayı başardı.

Bu, İtalyan’ın oyununu biraz güçlendirdi, ancak çok istikrarsız olduğu için odaklanmış bir Djokovic’i rahatsız etmek için yeterli olmadı. İtalyan, 3. setin 5-4’ünde önemli bir fırsata sahip oldu. 40-15’i ve iki set puanını yakaladı ancak şansını bir kez daha kullanamadı.

Set tie-break ile sonuçlandı ve Sinner iyi başlasa da seviyeyi yüksek tutmayı başaramadı. 0-2 geriden gelen Djokovic, 5-4 öne geçti. Ardından da iki sağlam ralliyle maçı tamamladı.

Sırp oyuncu 6-4, 6-3, 7-6(4) ile 3-0 kazandı. Djokovic, 11 ace, 33 winner ve 21 basit hata ile oynadı. Wimbledon 2023f inlainde Daniil Medvedev ve Carlos Alcaraz maçının galibiyle karşılaşacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.