Anasayfa / ATP / Azarenka’dan Djokovic Yorumu

Azarenka’dan Djokovic Yorumu

Victoria Azarenka’ya göre, Djokovic son yıllardaki performansı ile birlikte seyircilerin gözündeki “sevilebilir olma” çabasını bıraktı.

Novak Djokovic, dünyanın en iyi tenisçilerinden biri olarak ortaya çıktığından beri tenisseverler arasında her zaman için karışık bir imaja sahip oldu. Tenisin her zaman olağanüstü ve ikonik bir karakteri olmasına rağmen, tenis dünyasındaki imajı biraz sarsıntılı oldu. Bunun bir kısmı kendi yapısı ile alakalıydı zira tartışmalı görünen inançlarını ve düşüncelerini ne olursa olsun cesurca ifade etmekten hiç vazgeçmedi.

Djokovic, asla tartışmalara aktif olarak dahil olmadı. Kariyerinin başlarında taraftarlara karşı oldukça duyarlı ve sevimli bir tutum sergilemesine rağmen asla çok sevilen biri olmadı. Bu durum bir süre onu gözle görülür şekilde rahatsız etti, ancak sonunda Sıpr raket de pes etti.

Kendini insanlara zorla sevdirmeye çalışmayı bıraktı ve mümkün olduğunca gerçek olmaya odaklandı. Victoria Azarenka, son zamanlarda Up Front podcastinde Simon Jordan ile yaptığı röportajda Djokovic hakkında konuştu. Belaruslu oyuncuya göre, Djokovic daha çok empati kurulabilen biri.

Azarenka, Sırp tenisçi ile ilgili olarak “Benim fark ettiğim ve yanıldığım bir durum da olabilir, fakat gençken daha sevilebilir olmak istedi ve şimdi umursamamayı bıraktığını hissediyorum. Bana göre, o noktada bir değişiklik oldu. Yoksa Novak daha empati kurulabilen biri. Her insanın kusurları vardır. Bu, Djokovic, Nadal, Federer, Azarenka ve geri kalan herkes için de geçerli. O, kusurlarını diğer oyunculardan daha fazla gösteren ve kendisini daha gerçekçi ortaya koyan biri oldu. Roger Federer ve Rafael Nadal kusursuz bir imaj yaratırken, Djokovic’in görüntüsü onları kıyasladığımızda gerçekten de olduğundan çok daha kötü görünüyor ve bu yüzden ona “kötü adam” denildi. Bu durum defalarca yaşandı, bilmiyorum. Kötü bir adam gibi resmedildi. Bu noktada onu anlayabiliyorum. Bazı insanlar için çifte standart olduğunu düşünüyorum ve iyi bir imajı sürdürebilmek için Rafa ve Roger’dan çok daha fazlasını yapması gerekiyor. Benim ve muhtemelen birçok insanın gözünde, Roger hiç hata yapmaz. Rafa da hiç hata yapmaz. Her şeyiyle onları destekliyoruz. Peki ya Novak]? Her zaman yokuş yukarı tırmanan biri. Djokovic için bu üzücü çünkü genel olarak en iyisini yapmaya çalışıyor. Bu nedenle, Kyrgios ile olan ilişkisi çok etkileyicidir. ‘Ölümlü düşmanlar’ olarak başlayıp, Avustralya Açık’taki vize draması sırasında Kyrgios’un onun için konuşmasıyla iyi arkadaş olmuşlardır” ifadelerini kullandı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.