Anasayfa / ATP / Seyirciler Zverev’e Tepkili

Seyirciler Zverev’e Tepkili

Alexander Zverev, Hamburg’daki ATP 500 etkinliği için evine geri döndü ancak taraftarlar, oyuncunun etkinlikten bir tanıtım alması nedeniyle Zverev’e öfkeli…

Zverev, son aylarda ayak bileği yaralanması yaşadıktan sonra sakatlık öncesi seviyeye dönmekte zorlanıyordu. Bu süreçte Zverev, taraftarların gözünde iyi bir izlenim bırakmıştı. Ancak Alman oyuncunun, tenis kortları dışında birkaç yıl önceki istismar iddiaları nedeniyle hala aynı konumda kaldığı söylenemez. Zira iddiaların ardından izleyiciler, Alman rakete eskisi kadar sıcak değiller gibi görünüyor.

Zverev hakkında ortaya atılan ciddi suçlamalar, ATP tarafından da araştırıldı. Araştırmaların ardından kuruluş, herhangi bir disiplin işlemi ihtiyacının olmadığı sonucuna vardı. Bu durum, birçok taraftarı öfkelendirdi ve bir dizi başka iddianın ortaya çıkmasıyla birlikte ortalık daha da karıştı.

Alexander Zverev şu anda başka eski bir ilişkisindeki kız arkadaşına bedensel zarar verme iddialarıyla karşı karşıya. Bu sefer diğer olayların aksine, suçlamaların içinde adli yargılamalar da yer alıyor ve bu durum olayı çok daha ciddi bir hale getiriyor. ATP, bu konuda yine tepki anlamında yetersiz kaldığı için, taraftarlar bu kez daha uygun bir soruşturma talep ediyor. Alman tenisçi, 2023 Hamburg Açık öncesinde konuya ilişkin sessizliğini bozdu ve konuya dair yorum yaptı.

Bazı tenis severler, Hamburg Açık kapsamında adeta hiçbir şey olmamış gibi Zverev’in tanıtılmasına sert bir şekilde tepki gösterdi. Özellikle Almanya’da kendisi aleyhinde suçlamaların bulunmasına rağmen bu tutumun sergilenmesi, pek hoş karşılanmadı. Birçok kişi, sporun bazı konuları nasıl ele aldığına dair eleştirdi getirdi ve bu durumun akıllarına yatmadığını belirtti.

Sosyal medyada bir taraftar da ciddi bir tepki gösterdi. Sosyal medyada yapılan bazı yorumlar şu şekilde:

“Onun gibi birini tanıtmanız beni hasta ediyor, ancak şaşırtıcı değil.”

“İddia edilen bir doping testini kaçırırsa, kurul hemen ceza veriyor. Fakat partnerinize bir şekilde şiddet uygularsanız, kurul üzerinde araştırmalar yapıyor ve karar veremiyor.

Kuşkusuz, sporculara dair eski dönemde de ortaya konan iddialar ve diğer oyuncuların iddialarıyla nasıl başa çıktığı hakkında bir tartışma yapılabilir. Bazılarına göre, bu konuda çoğunlukla sessiz kalmaları oldukça düşündürücü. Taraftarlar, oyuncular hakkında açık bir soruşturma olduğunda onların geçici olarak askıya alınacağı bir anlayış biçimi görmek istiyorlar.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.