Anasayfa / Tenis / Emma Raducanu’nun Sponsor Baskısı İddialarına Yanıt Geldi

Emma Raducanu’nun Sponsor Baskısı İddialarına Yanıt Geldi

Emma Raducanu’nun menajeri Max Eisenbud’a göre, fazla sayıda marka anlaşmasıyla Emma’da hiçbir baskı oluşmadığını ve tenisçinin milyonlarca doları masada bıraktığını söylüyor.

Emma Raducanu, iki yıl önce New York’ta birkaç hafta içinde adeta bir tenis süperstarı haline geldi. Olağanüstü bir çıkış yapmak için bu bağlamda New York’tan daha iyi bir yer yok diyebiliriz. Zira tüm spot ışıkları burada bulunuyor. Raducanu, ABD Açık’ı kazanarak tarihte bir Grand Slam etkinliğini elemelerden gelerek kazanan ilk oyuncu oldu.

Bu görkemli başarı hikayesi, Emma Raducanu’nun kariyeri için birçok fırsatın da kapısını açtı. Geriye dönüp bakıldığında, İngiliz oyuncu için bu zafer kariyerindeki çok önemli bir olay oldu. Raducanu yakın bir zamanda yapılan bir röportajda, bazen o etkinliği hiç kazanmamayı dilediğini de itiraf etti.

Kısa sürede elde edilen şöhretle birlikte, Raducanu elbette ki birkaç marka anlaşması yaptı. Zorlu tempo ve çalışmaların ardından şöhretten yararlanmanın zamanı gelmişti, ancak çoğu anlaşma eleştiriye maruz kaldı. İnsanlar hızla, oyunundaki düşüşle ilgili olarak bu anlaşmaları işaret etmeye başladılar. Ancak Emma’nın menajerine göre durum böyle değil. Görünüşe göre, İngiliz tenisçi milyonlarca doları masada bıraktı.

Eisenbud konuyla ilgili şu ifadelerini kullandı: “Yüzlerce anlaşma yapabilirdik. Yüzlerce, tamam mı? Ve o anlaşmaları yapabilirdi, yapabilirdi, yapabilirdi. Milyonlarca doları masada bıraktı. Bizim buna ihtiyacımız yok. Müşteri için en iyisini yapmaya çalışmak istiyoruz ve onunla uzun süre çalışmaya devam edeceğiz.”

Max Eisenbud, endüstride oldukça tanınan bir isim olarak biliniyor. Daha önce Maria Sharapova gibi büyük tenisçilerle de çalıştı, bu yüzden bir oyuncunun hızla popüler hale gelmeye başladığında neler olabileceğini çok iyi biliyor. IMG’nin Raducanu’yu daha fazla marka anlaşması yapmaya zorladığı söylentilerine de karşı çıkan Eisenbud, şirketin hayatta kalmaya için Raducanu’dan komisyon alma ihtiyacı olmadığını söyleyerek iddiaları reddetti.

Eisenbud iddialarla ilgili olarak “Görevimiz, onlara mevcut olan fırsatları anlatmaktır. Biliyorum, insanlar şunu söylemek istiyor: IMG, onlara tüm bu parayı kazandırıyor ve anlaşmalar yapmaya zorluyor. Ama biz oldukça iyi bir şirketiz. Emma Raducanu için aldığımız komisyonla var olup olmayacağımızı düşünecek değiliz. Ofisimizde ışıklarımız yanmaya devam edecek.” İfadelerini kullandı.

İngiliz tenisçi şu anda antrenmanlara geri döndü, fakat ABD Açık’ta oynamayacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.