Anasayfa / Amerika Açık Tenis Turnuvası / Sabalenka’dan Swiatek Açıklaması
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Sabalenka’dan Swiatek Açıklaması

Aryna Sabalenka, 2023 ABD Açık’ta Iga Swiatek’in Jelena Ostapenko’ya karşı kaybetmesini istemediğini, çünkü onu yenme hayali kurduğunu söyledi.

Sabalenka’nın Swiatek’e karşı oynama ihtimali olan maçı ve kazanmayı istemesinin birkaç nedeni var. Elbette ki en büyük neden, onunla doğrudan bir maçta karşı karşıya gelmek ve en iyilere karşı oynamak isteğini gerçekleştirmek oluyor. Zira Grand Slam seviyesinde bu tip maçlar, Sabalenka için kilometre taşı olarak tanımlanıyor.

Roland Garros’ta bu eşleşmeyi neredeyse kaçırıyorduk ve Wimbledon’da da bu karşılaşmayı göremedik. Madrid Açık’taki oynadıkları harika karşılaşmanın ardından birçok tenis tutkunu, 2023 ABD Açık’ta da aynı ikiliyi kortta görmek için sabırsızlanıyordu. Fakat Ostapenko, bu ihtimali sıfıra indirerek Swiatek’i mağlup etti ve üst tura yükselen isim oldu.

Sabalenka, Swiatek’in elenmesinin ardından düşüncelerini dile getirirken “İkinci sette uyumak üzereydim, ama gerçekten ilginç bir maç izledik. Tamam, izleyeceğim, yani ilk birkaç oyunu görmek için izleyeceğim dedim ve onları izledim. Ama, dürüst olmak gerekirse, onun kaybetmesini hiç ama hiç istemedim. O maçı izliyordum ve sadece, Hadi, kazan, kazanmalısın diyordum. Gerçekten emin değildim, ama yaşanan bazı sürprizlerden sonra, gerçekten de bundan emin değildim. Alınan sürpriz sonuçlardan sonra yine de finalde karşılaşacağımızı hayal ediyordum” dedi.

Sabalenka’nın Swiatek’in maçı kazanmasını istemesinin bir diğer nedeni ise bir numara sırası savaşıydı. Sabalenka, New York’ta Swiatek’i mağlup ederse rakibinden bir numara sırasını alabilirdi. Bir maçta doğrudan onu yenmek Sabalenka için ideal olurdu, çünkü dünya bir numarası olmayı böyle istemediğini itiraf etti.

Sabalenka, bu konuyla ilgili olarak da “Başkasının galibiyetinin bir sonucu olarak oldu, istemesem de böyle oldu. Yine de kabul edeceğim, çünkü bu bir rüya ve artık gerçek oldu. Yani, üzgündüm, ama aynı zamanda mutlu olmalıyım çünkü bu durum sadece rakibim düştü ve ben yükseldim demek değil. Tüm yıl iyi bir oyun oynadım. Onu biraz baskı altına almayı da başardım. Aynı zamanda bir numaraya böyle yükselince aynı anda üzgün ve mutlu oldum. Dünya bir numarası olmayı böyle istemedim. Bunun için bir mücadele istiyordum fakat olmadı” ifadelerini kullandı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.