Anasayfa / Amerika Açık Tenis Turnuvası / Daniil Medvedev Çeyrek Finale Yükseldi
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Daniil Medvedev Çeyrek Finale Yükseldi

Daniil Medvedev, 2023 ABD Açık’ta çeyrek finale çıkma mücadelesinde Alex de Minaur’u mağlup ederek ATP Finals’a katılma hakkını elde eden üçüncü oyuncu oldu.

Daniil Medvedev, bu sezon ilginç bir sezon geçirdi. Zira Rus oyuncu, dünyanın en iyi oyuncusu gibi göründüğü anlar da yaşamasına rağmen zaman zaman oldukça kötü de göründü. Bu yıl şimdiye kadar 50’den fazla galibiyet elde etti, birkaç kupa kazandı fakat son zamanlarda form durumu biraz inişli çıkışlıydı.

Wimbledon yarı finaline kadar çıktı, ancak ABD Açık’a öncülük eden iki ATP Masters 1000 etkinliğinde pek de iyi oynamadı. Her ikisinde de iyi oyun sergileyemedi ve dünya çapında en iyi sert kort oyuncularından biri olan Medvedev’in bu formsuzluğu, ABD Açık öncesinde soru işaretleri yarattı.

Alex de Minaur’a karşı yaşadığı ilk set mağlubiyeti de Medvedev adına şok edici bir sonuç oldu, zira rakibine hiç direnç gösteremedi. Ancak Avustralyalı rakibi ABD Açık’ta Medvedev’e karşı ilk seti aldıktan sonra, eşleşme problemi yaşamaya başladı. Medvedev de sert kortta neden en iyiler arasında gösterildiğini kanıtlarcasına rakibini ekarte etti ve 0-1 geriden geldiği mücadeleyi 3-1 kazanarak yarı finalist olan isim oldu.

Elde ettiği zafer, Medvedev’in ABD Açık’ta yarı finali garantilemesini sağladı. Ancak bu zafer ile birlikte elde ettiği farklı avantajlar da oldu. Bu galibiyet, onun bu yıl sonunda Turin’de yapılacak ATP Finals’a katılma hakkını da güvence altına almış oldu. Orada olacağına dair ihtimaller çok yüksek olmasına rağmen elde ettiği bu zaferle resmiyet kazandı ve Medvedev de bu durumdan oldukça memnun olduğunu vurguladı.

Medvedev, maçın ardından “Roma’dan sonra muhtemelen orada olduğumu biliyorsunuz. Sadece resmi olmasını bilmek güzel bir duygu. Evde kalabilir ve yine Turin’e gidebilirim, bu da benim için çok yakın. Fakat bu katılım, sadece bir gezi seyahati olurdu. Orada bu kadar erken olmak güzel bir his diyebilirim. Muhtemelen Carlos ve Novak’la birlikte orada olacağız. Beşinci kez üst üste orada olmaktan mutluyum ve umarım daha birçok kez aynı mutluluğu yaşamaya devam ederim” dedi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.