Anasayfa / Roland Garros / Sabalenka Sıralamada Swiatek’i Geçebilir mi?
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri

Sabalenka Sıralamada Swiatek’i Geçebilir mi?

Roland Garros heyecanının başlamasına birkaç gün kala WTA kanadında kadınlar yarışında da Sabalenka’nın Swiatek’i geride bırakma ihtimali doğdu.

2023 yılında müthiş bir performans sergileyen iki tenisçi Iga Swiatek ve Aryna Sabalenka, WTA 1 numarası için kapışmayı sürdürüyor. Uzun süredir zirvede yer almaya devam eden Iga Swiatek, geçtiğimiz yıl devraldığı tahttan inmedi. Fakat Swiatek’in Roland Garros’un sona ermesinin ardından hanedanlığı son bulabilir. Zira Aryna Sabalenka da Paris’e oldukça formda bir şekilde gelerek turnuvada hesapları değiştirmek istiyor. Bu bağlamda da Swiatek ve Sabalenka arasındaki rekabette, dünya bir numarasının değişme ihtimali bulunuyor. Geçtiğimiz yılın şampiyonu olan Iga Swiatek, ikinci kez aynı başarıyı göstermek için Paris’e geri dönüyor. Final karşılaşmasında Coco Gauff’u mağlup ederek Fransa Açık’ı zirvede bitiren Swiatek, ardından Amerika Açık’ta da mutlu sona ulaştı. Swiatek için 2022 yılı, büyük organizasyonlar anlamında oldukça başarılı geçti.

2022’nin ardından 2023’e de iyi başlayan Swiatek, her ne kadar bir numaranın sahibi olmayı sürdürse de konumu sallantıda. Zira Swiatek, turnuvaya favori kadın tenisçilerin başında geliyor. Fakat başarılı tenisçinin turnuvada şampiyon olamaması halinde bir numaralı sırayı kaybetme riski de bulunuyor. Aryna Sabalenka, kadınlarda dünya 1 numarası olan Iga Swiatek’in yerini almaya en büyük aday olarak gösteriliyor.

İkili arasındaki puan farkı şu anda 1399 olarak biliniyor. Swiatek, organizasyonda çeyrek final ve üzerini görmek zorunda. Zira çeyrek finale çıkamadığı taktirde Sabalenka’nın turnuvadaki gidişatından bağımsız olarak bir numaralı yerini kaybedecek. Bunun yanı sıra Sabalenka’nın dördüncü tura çıkması halinde, Swiatek’in bir numaradaki yerini koruması için en az yarı final oynaması gerekecek.

Sabalenka’nın adını yarı finale yazdırdığı senaryoda ise Swiatek finale kadar yükselmek zorunda. WTA 2 numarasının finale çıkması durumunda ise Swiatek bu kez de finale yükselmek ve Roland Garros 2023’ü kazanmak zorunda olacak. İkili arasındaki keskin rekabet, Roland Garros 2023’de çok daha çekişmeli bir şekilde devam edecek. Aryna Sabalenka’nın turnuva gidişatına bağlı olarak, 1 numarayı kaybetmemek için Swiatek de aşamaları geçip Sabalenka’dan daha fazla efor sarfetmek zorunda kalacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.