Anasayfa / Roland Garros / Roland Garros’ta Gözler 16 Yaşındaki Tenisçinin Üzerinde Olacak
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri

Roland Garros’ta Gözler 16 Yaşındaki Tenisçinin Üzerinde Olacak

Roland Garros 2023’e birkaç gün kala, kadınlar ayağında heyecan düzeyi yükseldi. Swiatek ve Rybakina’nın çekişeceği organizasyonda, genç bir tenisçi de ilk defa bu seviyede boy gösterecek.

2023 Roland Garros heyecanının başlamasına birkaç gün kaldı. Organizasyonun başlangıcı öncesinde hem erkekler hem de kadınlarda favori isimler bulunuyor. Bunun yanı sıra sürpriz yapması muhtemel sporcular da var. Uzun süre sonra kortlara geri dönecek isimler de, Roland Garros ile seyircilerin karşısına çıkacak. Fakat bu kategorilerin yanı sıra WTA’da yılın yükselen yıldız adaylarından biri de rekabetin içine dahil olacak. 16 yaşındaki Mirra Andreeva, yıl içerisinde hızla attığı adımların ardından Roland Garros’ta da boy göstererek seyirciler karşısında ilerlemeye çalışacak.

Roland Garros’un öncesindeki organizasyonlarda boy göstermeye başlayan Andreeva, özellikle Madrid 2023’te dikkatleri üzerine çekti. Dördüncü tura kadar ilerlemeyi başaran Rus tenisçi, bu aşamada elenmesine rağmen adından söz ettirmeyi başardı. 2023 yılı içerisinde elde ettiği başarılar, genç tenisçinin 2023 Roland Garros için güçlü bir aday haline gelmesini sağlayacak kadar etkili oldu. Zira Andreeva, büyük organizasyon öncesindeki katılımları ve turnuva ilerlemeleri ile birlikte Paris’te yer almaya hak kazandı.

Roland Garros’un ana tablosuna bakıldığında Andreeva’nın eşleşebileceği birçok zorlu rakip bulunuyor. Fakat 16 yaşındayken Roland Garros sahnesinde boy gösterecek olması, Rus raket için oldukça önemli bir kilometre taşı olabilir. Şu aşamada potansiyel rakipleri arasında Claire Liu, Rebecca Peterson ve Elena Rybakina gibi isimler bulunuyor. Özellikle Elena Rybakina, genç raketi en zorlayacak rakiplerden biri olacak. Fakat Andreeva yine de kendi hedeflerine odaklanmaya devam ettiğini aktarıyor.

Ana tabloya girerek Paris’e gittiği için çok mutlu olduğunu belirten Andreeva, her gün daha da geliştiğini söyleyerek çalışmayı sürdürdüğünü belirtti. Paris’te sahneye çıkacak olmasından dolayı çok heyecanlı olduğunu, fakat organizasyondaki ilerlemesi ne olursa olsun çalışmaktan vazgeçmeyeceğini belirten Andreeva, oyunun “küçük parçaları” olarak tanımlanan detaylara da dikkat ettiğini vurguladı. 16 yaşındaki tenisçi, büyük bir fırsat elde ederek Roland Garros’a katılmayı başardı. Genç tenisçinin hangi aşamaya kadar gidebileceği, başlangıca birkaç gün kala merakla bekleniyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.