Anasayfa / Tenis / Rybakina’ya Göre WTA’da Büyük Üçlü Kavramı Yok

Rybakina’ya Göre WTA’da Büyük Üçlü Kavramı Yok

Elena Rybakina; Aryna Sabalenka, Iga Swiatek ve kendisi etrafında dönen WTA Büyük Üçlü hikayesine pek anlam veremediğine dikkat çekti.

WTA takviminin ilk altı ayı geride kaldı ve WTA Turu’ndaki üç oyuncunun diğer oyunculardan oldukça daha iyi performans sergilediğini kesin bir şekilde söyleyebiliriz. Sıralamada , hala ilk sıradaki Iga Swiatek yer alırken, arkasında pek puan farkı olmadan Aryna Sabalenka’yı ve üçüncü sırada da Elena Rybakina’yı görüyoruz.

İlk üç sıra arasındaki rekabet sürse de ilk ikideki tenisçiler, diğer oyunculardan oldukça açık şekilde ayrılmış durumda, Rybakina ise üçüncü sırada tutunmaya çalışıyor. Eğer geçen yılki Wimbledon’dan daha fazla puan alabilseydi 7000 puanla Big Three konuşmalarına çok da dahil olabilirdi. Bu üç oyuncunun da bu yıl 30’dan fazla galibiyeti var ve bu sayılar üç tenisçiyi bu yıl 30’dan fazla maç kazanan tek WTA oyuncuları yapıyor.

2023 Sezonu Kazananlar WTA Lider Tablosunda Iga Swiatek ve Aryna Sabalenka 36 , Elena Rybakina 32 galibiyet aldı. Dördüncü sırada ise 28 galibiyetle Jelena Ostapenko yer alıyor.

Bu üç oyuncu, bu yıl büyük organizasyon şampiyonları konusunda oldukça baskın bir görüntü sergilediler. Bununla birlikte, büyük üçlü konuşmalarına da pek sıcak bakmıyor gibi görünüyorlar. Swiatek, diğer oyunculara odaklanmadığını, sadece kendisine odaklandığını belirterek bu konuyu net şekilde reddetti.

Elena Rybakina da ATP Turu’ndaki Büyük Üçlü Dönemi gibi uzun sürmediğini düşündüğü için bu tanımı anlamadığını söylüyor. Ayrıca, “hâkimiyeti” bozabilecek başka harika oyuncular olduğunu da düşünüyor.

Rybakina, konuyla ilgili olarak “Evet, bunları sadece basın toplantılarında duyuyorum. İnternette çok fazla takip etmiyorum. İnsanların geçmiş sonuçlardan dolayı böyle dediklerini düşünüyorum. Hâlâ birçok iyi oyuncu var. Sadece üç oyuncu hakkında henüz bir şey söylemek için çok erken olduğunu düşünüyorum çünkü bu Roger veya Djokovic dönemi gibi değil. Hâlâ çok yol var. Bu yüzden buna çok odaklanmıyorum. Evet, hâlâ herkes herkesi yenebilir.” dedi.

Üç ismin de WTA Turu’nda kadınlar rekabetinde zirvede yer aldığı bilinirken, üç başarılı tenisçinin ortak görüşü Büyük Üçlü kavramının ATP Turu’ndaki gibi keskin olmayacağı yönünde.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.