Anasayfa / ATP / Djokovic Üst Tura Yükseldi
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Djokovic Üst Tura Yükseldi

Novak Djokovic, Wimbledon’da ikinci tur maçını kazanarak üst üste 23. Grand Slam maçını kazanarak turnuvadaki yoluna devam etti.

Novak Djokovic, Jordan Thompson’ı rahat bir şekilde geçti ve en fazla Wimbledon şampiyonluğuna sahip olan Roger Federer’ı yakalamak için önünde sadece 5 maç kaldı.

Thompson çim kortta çok iyi bir oyuncu olarak tanımlansa da, ATP’nin en iyi oyuncusuyla karşılaşmak için yeterli olmadı. Federer şu anda en fazla Wimbledon şampiyonluğu yaşayan tenisçi ve bu başarısıyla ilgili olarak 2023 Wimbledon’da onurlandırıldı. Fakat Novak Djokovic kısa bir sürede adını bu rekora dahil edebilir.

Thompson’a karşı elde ettiği galibiyetle, Roger Federer’in başarısına ulaşmak için sadece 5 maçı kaldı. Oynadığı oyun göz önüne alındığında, onu durdurmak çok zor olacak. Djokovic’in seviyesi ilk maçtan bu yana arttı ve Sırp raket ilk maçta yüzde 100 olmadığını itiraf etmesine rağmen, iki turu da rahatça geçmeyi başardı.

Thompson’a karşı açılış seti Djokovic için çok iyi başladı; kendi servisinde hiç sorun yaşamadı ve rakibinin servisini bir kez kırarak açılış setini rahatça kazandı. Thompson, Djokovic’i servis kırma fırsatlarından uzak tutmayı başardığı için ikinci sette daha iyi bir görünüm sergiledi. Oyunun sonunda oynanan tiebreak ise her iki oyuncu tarafından da iyi oynandı, ancak Djokovic tecrübesini konuşturarak seti üstün şekilde tamamladı ve skor 2-0’a geldi.

Son set her iki oyuncu için de fırsatlar adına kısırdı. Thompson, Djokovic’in ataklarına direnmeyi başarırken Sırp oyuncu kendi servisinde rahatça ilerledi. İki oyuncunun da çok iyi oynadığı bir çim maçının üçüncü setini izledik.

Thompson için önemli olan şey servisiydi; Djokovic’ten çok daha fazla sayıda ace attı. Fakat Djokovic genel olarak kendi servisinde daha az hata yaptı. Thompson daha fazla winnera sahipti, ancak rakibine göre daha fazla hata da yaptı. Çözümler bulmaya çalışsa da, bu konuda bir türlü tam olarak çıkış yolunu bulamadı. Djokovic, 8 ace, 37 winner ve 13 basit hata ile maçı 6-3, 7-6(3) ve 7-5 ile bitirdi.

Oynanan diğer karşılaşmalara göre Sırp raket bir sonraki turda ya Wawrinka ya da Etcheverry ile karşılaşacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.