Anasayfa / ATP / Rune’den Alcaraz’a Övgüler

Rune’den Alcaraz’a Övgüler

Holger Rune, Toronto’da gerçekleşecek olan organizasyon öncesinde Carlos Alcaraz hakkında konuşarak, sahada sergilediği enerjinin oldukça etkileyici olduğunu ve bu enerjiyle başa çıkmanın çok zor olduğunu belirtti.

Holger Rune, Carlos Alcaraz’ı en iyi tanıyan oyunculardan biri. Bu bağlamda da Alcaraz’ın birçok özelliğini bilen oyuncu sayısı, Rune’in seviyesini baz aldığımızda çok az. İki isim de profesyonel tenis kariyerlerinden hemen önce birçok defa birbirleriyle karşı karşıya geldiler. Temel anlamda birlikte büyüdükleri söylenebilir ve rekabetleri profesyonel tenis dünyasında da daha uzun bir süre devam edecek gibi görünüyor.

Kanada Açık öncesinde Holger Rune, İspanyol meslektaşı Carlos Alcaraz hakkında konuşarak, sahada sergilediği enerjinin rakipler açısından oldukça ezici olabileceğini açıkladı. Bu enerjiyi karşılamanın ve aynı şekilde yanıt vermenin oldukça zor olduğuna dikkat çeken Rune, Novak Djokovic’in Wimbledon finalinde de bununla mücadele ettiğini belirtti. Sırp oyuncu maçın başlangıcında hakim görünüyordu, ancak Alcaraz sürekli baskı yaparak geri döndü ve maçı kazanarak şampiyon oldu.

Rune de Wimbledon’da Alcaraz karşısında oldukça zorlandı. Özellikle o maçta en iyi gününde hissetmediği için bunu bir talihsizlik olarak nitelendirdi. Aynı zamanda bu talihsiz bir durumun Alcaraz’a karşı büyük bir dezavantaj olduğunu, İspanyol tenisçinin maçta avantajı ele geçirdikten sonra ne kadar baskın olduğunu da itiraf etti. Rune, konuyla ilgili olarak “Enerji olarak sahaya getirdiği performans, rakiplerini fazlasıyla zorluyor. Aynı zamanda Carlos’un oyununda da büyük bir çeşitlilik var, sadece bir vuruş değil, bence tüm oyunuyla özel bir isim. Tüm avantajlarını gerektiği zaman karıştırabiliyor ve rakip için rahatsız edici hale getirebiliyor ve günümüzde pek çok oyuncu bunu yapamıyor, bu yüzden böyle bir stile sahip olmak iyi bir avantaj” ifadelerini kullandı.

Rune de sahada çok efor sarf ederek önemli bir enerjiyle oynuyor ve bu ona birkaç kez oldukça yaradı. Ancak başarılı tenisçi, Alcaraz’ın ne kadar etkileyici olduğunu gördüğünde kendi enerji ve motivasyonunun bile çok üstüne çıktığını itiraf ediyor. Carlos’un sahip olduğu bu enerji onu daha çok çalışmaya teşvik ediyor. Ki bu motivasyon kaynağı, bugüne kadar Rune için asla bir sorun olmadı. Bu tür bir rekabetçi rakibin olması, sporun uzun tarihinde bakıldığında da birçok kez rekabetin diğer tarafındaki isme iyi geldi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.