Anasayfa / ATP / Nadal’ın Yokluğu Djokovic’in Konsantrasyonunu Artırır mı?
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri

Nadal’ın Yokluğu Djokovic’in Konsantrasyonunu Artırır mı?

Roland Garros 2023 heyecanı, 2 gün sonra başlıyor. Büyük turnuva öncesinde Rafael Nadal’ın çekilmesi, gözleri Novak Djokovic’e çevirdi.

Roland Garros heyecanına çok kısa bir süre kala yaşanan gelişmeler tenis severleri üzdü. Zira büyük etkinlik öncesinde Rafael Nadal yaptığı açıklama ile organizasyondan çekildiğini açıklamıştı. Nadal’ın sakatlık sebebiyle turnuvadan çekilmesinin ardından, gözler Novak Djokovic’e dönmüş durumda. Zira 2023 yılında sakatlık sorunları ile uğraşan Rafael Nadal’ın yokluğunda büyük üçlüden sadece Djokovic organizasyonda boy gösterecek. Federer’in emekliliği, Nadal’ın çekilmesi gibi faktörler, Novak’ı turnuvada tek başına bıraktı. İki efsanenin yokluğunda ilk defa Paris’te mücadelede edecek Sırp tenisçiyle ilgili olarak konuşan Mats Wilander, bu durumun konsantrasyonu artıracağına dikkat çekti.

Djokovic Hayal Kırıklığına Uğramış Olabilir

Mats Wilander, organizasyona kısa bir süre kala düşüncelerini aktardı. Djokovic ve Nadal’ın finalde karşı karşıya ihtimalinin kalmaması nedeniyle, Sırp raketin bu noktada bir hayal kırıklığı yaşayabileceğine dikkat çekti. Rekorlar ve başarılar göz önüne alındığında, bu durum tenis tutkunları için de bir hayal kırıklığı yaratabilir. Zira hem Djokovic hem de Nadal kariyerlerine tam 22 Grand Slam zaferi sığdırdılar. İki efsanenin 23’ncü zafer için karşı karşıya gelmelerinin ihtimaller dışı kalması, tüm otoritelerde bir hüzün yarattı. Bu duruma dikkat çeken Mats Wilander de, rekabetin bu yıl sakatlık sebebiyle gölgede kalmasından dolayı mutsuz olduğunu dile getirdi. Nadal ve Djokovic, Federer’in emekliliğinin ardından en büyük rakipler oldular. İki tenisçinin Paris’teki mücadelesinin epik anlara sahne olabileceğini vurgulayan Wilander, Nadal’ın yokluğunda Djokovic’in 23. Zaferine koşabileceğini dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde Holger Rune de konuyla alakalı olarak düşüncelerini aktarmış ve Djokovic’in bir Grand Slam zaferi daha için en büyük favorilerden biri olduğunu söylemişti. Mats Wilander ise bu konuya farklı bir açıdan bakmayı tercih etti. Djokovic’in rekor kırarak 23. Zaferini elde etmesi yerine, her iki tenisçinin de aynı sayıda Grand Slam şampiyonluğuyla kariyerine son vermelerinin üçlü “GOAT” hikayesini tamamlamak adına oldukça önemli bir kilometre taşı olacağını ifade etti. Roland Garros, uzun bir aradan sonra Rafael Nadal’dan yoksun geçecek.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.