Anasayfa / Federer / Roger Federer’in Emeklilik Sonrası Tenis Aktiviteleri Sürüyor

Roger Federer’in Emeklilik Sonrası Tenis Aktiviteleri Sürüyor

İsviçreli tenisçi Roger Federer, 2023 yılı itibariyle tenisten uzak ilk yılını geçirmeye devam ediyor.

İsviçreli tenisçi Roger Federer’ın 2023 yılı, tenisten resmi olarak emekli olduğu ve başka aktivitelere zaman ayırma fırsatı bulduğu ilk yılı oldu.

Roger Federer, ömrünün çoğunu tenis kortunda geçirdi diye bir tanımlama yapılırsa yanlış olmaz. Uzun kariyerinin ardından şimdi resmi olarak emekli olduktan sonra, İsviçreli efsane tenis dışındaki şeylere odaklanmak için fırsatlar buldu. Bir anlamda da tenisin ardından yeni bulduğu geniş zamanın tadını çıkardı. Spor ve oyun elbette ki her zaman için Federer ile özdeşleşmiş olacak. 2023 yılı da bu bağlamda onu Amerika Birleşik Devletleri’ne götürdü.

Met Gala etkinliğine davetlilerden biri olarak katılım gösteren Federer, aynı zamanda da Formula 1 yarışı için Miami’ye gitti. Bu etkinliklerin ardından Federer, kendisi için çok özel bir kıta olarak tanımladığı Afrika’ya doğru yol aldı.

Federer, emekliliğinin ilk yılını dolu dolu geçirdi. Emekliliği ile ilgili konuşan İsviçreli efsane, “Artık emeklilik beni farklı alanlara götürüyor. 20 bin kişilik bir stadyuma ihtiyacınız yok, bu yüzden bugün burada olmaktan çok mutluyum. Wimbledon’ın başlamasına birkaç hafta kala Lesotho’da bir kortta bulundum ve bu, neredeyse Wimbledon’daki merkez korta çıkmak kadar özeldi. Yeniden seyahat etmeye başladım ve bu çok eğlenceli oldu” dedi.

Federer, tenise destek verme girişimi bağlamında Londra’da bazı tenis kortlarını açmak için İngiltere’ye uçtu. Bugüne kadar kortta birçok efsanevi an yaşattı ve şimdi de saha dışında tenise daha fazla artı değer katmaya odaklandı. Bu yılki Halle Açık’ta, Federer için özel bir gün düzenlenecek. Benzer bir olay bu yıl ilerleyen zamanlarda Şanghay’da da olacak. Federer, bu özel günler öncesinde şu anda Londra’da bulunuyor.

Kort açılışları sırasında da konuşan Federer, “Bence bu dünyanın en özel, en güzel kortlarından biri. Basketbolda böyle kortlar görmüş olsak da teniste çok gelenekseliz. Wimbledon’da genelde beyaz kıyafetler giyeriz, bu yüzden böyle bir kort görmek tamamen farklı bir şey. Umarım burası insanların gelmekten ve ömür boyu hatıralar yaratmaktan hoşlandığı bir yer olur” ifadelerini kullandı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.