Anasayfa / Tenis / Iga Swiatek Üçüncü Kez “En Değerli Kadın Markası” Seçildi

Iga Swiatek Üçüncü Kez “En Değerli Kadın Markası” Seçildi

Polonyalı tenisçi Iga Swiatek, ülkesinde üst üste üçüncü defa “en değerli kadın markası” olarak tanıtıldı.

Iga Swiatek, Polonya ve dünyada popülaritesi giderek artan bir isim olarak üst üste üçüncü yılda da Polonya’nın en değerli kadın markası olarak açıklandı.

Swiatek, ilk Roland Garros zaferinden bu yana Polonya tenisinin zirvesinde yer almaya devam ediyor. Günümüze gelindiğinde ise, üç tanesi yakın zamanda kazanılmış olmak üzere toplamda dört Roland Garros şampiyonluğu elde etmeyi başardı. Toplamda dört Grand Slam zaferi bulunan başarılı tenisçi, aynı zamanda dünya sıralamasında da bir yıldan uzun süredir zirvede yer almayı sürdürüyor.

Swaitek’in popülaritesi, hem Polonya’da hem de dünya genelinde artmaya da devam ediyor. Bu nedenle de başarılı raket, Forbes tarafından üçüncü kez üst üste en değerli kadın marka olarak adlandırıldı. Forbes’in söz konusu yayınına göre, Swiatek’in marka değeri 380 milyon PLN (Polonya zlotisi) olarak açıklandı.

Forbes tarafından aktarılan rakamlar, tenisçinin son yıllardaki hızlı yükselişiyle ilgili de detaylar vermeye devam ediyor. Polonyalı tenisçi, bu yıl saha dışında da geçtiğimiz yıla göre daha fazla adımlar atmayı başardı. 2023 yılı başlarında Roger Federer destekli ‘On’ ile anlaşma imzalayan Swiatek’in bu imzasının ardından, anlaşmanın bir parçası olarak kişisel ayakkabısı piyasaya sürülecek.

Swiatek’in tenis kortu dışındaki çalışmaları da yoğun bir tempoda devam ediyor. Son olarak Mallorca’da Rafael Nadal’ın Tenis Akademisi’ndeki mezuniyet törenine katılan Swiatek, bu törende de bir konuşma yaptı. Saha dışı çalışmalarının yanında Swiatek’in kariyeriyle ilgili olarak da birçok olumlu gelişme yaşandı. Yeni bir Tecnifibre anlaşması imzalayan Polonyalı tenisçi, 2026’ya kadar anlaşma sağladı. WTA Turu’ndaki mevcut formu da, Swiatek’in hala en iyi seviyede olduğu için saha dışında yeni anlaşmalara yelken açmasını kolaylaştırıyor.

Swiatek’in kendi ifadesine göre Wimbledon’da büyük bir etki yapması beklenmiyor. Zira Swiatek, geçmişte de çim kortta beklenenin çok ötesinde zorlanmıştı. Fakat Polonyalı tenisçi, geleceği için kesinlikle büyük potansiyele sahip. Boris Becker gibi birçok efsane, Swiatek’in kariyeri boyunca en az 10 Grand Slam zaferi kazanacağını düşünüyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.