Anasayfa / ATP / Casper Ruud 2023 Laver Cup için Team Europe’a Katılıyor
Laver Cup iddaa tahmin ve analizleri
Laver Cup iddaa tahmin ve analizleri

Casper Ruud 2023 Laver Cup için Team Europe’a Katılıyor

Laver Cup, organizasyonlar arasında benzersiz formatı ve genel olarak heyecan verici oyuncu kadrosuyla dünyadaki en popüler ATP etkinliklerinden biri olarak biliniyor.

Laver Cup, tenis etkinlikleri bağlamında eşi benzeri olmayan formatı ve heyecan düzeyini yükseltecek seviyedeki oyuncu kadrosuyla dünyadaki en popüler ATP etkinliklerinden biri olarak biliniyor. 2023 yılında gerçekleştirilecek olan yeni turnuvaya Team World ev sahipliği yapacak. Turnuva Vancouver, Kanada’da oynanacak. Laver Cup 2023’ün Kanada’da düzenlenmesi de tenis severler adına ilginç bir deneyim olacak.

Laver Cup için daha önceden birkaç oyuncu önceden duyuruldu. Son duyurulara göre de Casper Ruud, duyurulan 4. Team Europe oyuncusu oldu. Bu yıl Avrupa takımının bir parçası olarak Holger Rune, Stefanos Tsitsipas ve Andrey Rublev de kadroda yer alacak. Fakat Rus tenisçi Daniil Medvedev bu takımda olmayacak. Takım Kaptanı Borg, birlikte çalıştığı bir diğer İskandinav oyuncu olan Ruud’un takıma dahil olmasından büyük memnuniyet duyduğunu vurguladı.

Borg, Ruud ile ilgili olarak “Casper, sporun zirvesine tırmanan olağanüstü yetenekli ve kendini adamış bir genç sporcu. Yakında büyük bir turnuva kazanacağından hiç şüphem yok. Hem bir oyuncu hem de bir takım arkadaşı olarak Team Europe için çok değerli olduğunu zaten kanıtladı. Bu nedenle de onu mavi takımda tekrar görmek ayrıcalık.” İfadelerini kullandı.

Ruud, daha önce de 2021 yılında Boston’da oynanan Laver Cup’ta Team Europe için mücadele etmişti. 2021 Boston’da Avrupa takımı için unutulmaz bir zafer elde  etmiş ve takımına kazandırdığı puanlar Ruud için unutulmaz iyi bir tecrübe oldu. Başarılı tenisçi kupayı tekrar Avrupa’ya getirebilmek için takımı adına bir kez daha mücadele edecek.

Ruud da Laver Cup için duyurulmasının ardından düşüncelerini paylaştı. Başarılı tenisçi, “Geçtiğimiz iki yılda Team Europe için mücadele etmek onur vericiydi, inanılmaz bir oyuncu grubuyla aynı takımda yer aldım. Takım kaptanımız Bjorn Borg ile birlikte de oynama şansı yakaladım. Bu deneyimden çok şey öğrendim. Vancouver’da tek amacım, Team Europe’un kupayı tekrardan kazanmasına yardımcı olabilmek için elimden geleni yapmak olacak” dedi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.