Anasayfa / ATP / Rennae Stubbs’tan Carlos Alcaraz’a Eleştiri Geldi
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri

Rennae Stubbs’tan Carlos Alcaraz’a Eleştiri Geldi

Eski tenisçi Rennae Stubbs, Carlos Alcaraz’ın Novak Djokovic’e karşı oynadığı Roland Garros yarı finalindeki maç sırasında yaptığı bazı hareketleri eleştirdi.

Carlos Alcaraz ve Novak Djokovic arasındaki maç, 2023 Roland Garros yarı finallerinde büyük heyecana sahne oldu. Müthiş bir ilk set performansı ile başlayan karşılaşma 20 yaşındaki İspanyol oyuncunun kramp geçirmeye başlamasıyla değişti. Alcaraz’ın yaşadığı sakatlık maçı adeta tamamen değiştirdi ve sonunda da Djokovic’in galip olarak korttan ayrılmasına, Roland Garros’ta finale yükselmesine neden oldu.

Alcaraz maçın başından itibaren büyük bir enerji ile mücadeleye başladı ve çoğunluğa göre bu iyi bir şey olmayabilir. İspanyol tenisçi maçın başlangıcında oldukça gergindi, ancak sonrasında biraz daha sakinleşti. Alcaraz, içten içe baskı altında sakin kalmaya çalışırken yaşadığı yüksek gerilim nihayetinde ona maça mal olan kramp krizine yol açtı. Avustralyalı tenisçi Rennae Stubbs de kendi Podcast’inde bu durumu analiz etti.

Stubbs, konuyla ilgili olarak “Hepimiz maçın yarı finaller olduğunu biliyorduk ve Alcaraz, bu maçlara girdiğinizde sinirlerinizi, endişe seviyenizi, stresinizi, yumruklama hareketlerinizi kontrol edebilmeniz gerektiği konusunda çok büyük bir ders aldı.” Diyerek sözlerine başladı.

Eski tenisçinin Alcaraz eleştirisi, konuya girişinin ardından başladı. Zira Stubbs, Alcaraz ile ilgili olarak “İkinci seti kazandığında bile, seyircilere karşı kollarını havaya kaldırarak çifte yumruk attı. Bunu yaptığında aklıma ilk gelen şey, ‘Ne yapıyorsun?’ oldu. Evet, bu büyük bir set, evet, harika bir başarı ama bu adam(Djokovic) karşısında bunlardan ikisini daha kazanman gerekiyor.” Dedi.

“Oyunu büyük bir gülümsemeyle oynayan çok tutkulu bir oyuncu olan Alcaraz, henüz sporun inceliklerini öğrenmemiş. Djokovic bunları mükemmel bir şekilde biliyor, bu da Sırp oyuncu için büyük bir avantajdı. Maçtan sonra sosyal medyada açıklama yapan Kyrgios da bunu iyi biliyor. Stubbs, Alcaraz’ın bunları nasıl yöneteceğini öğrenmesini istiyor.” İfadeleriyle düşüncelerini aktaran Stubbs, Alcaraz’ın gergin bir maç nedeniyle sakatlığını tetiklediğini iletti.

Carlos Alcaraz, yaşadığı kramp sorunu nedeniyle sağlık molası almış ve sonrasında maça devam etmişti. Novak Djokovic, rakibinin sakatlık sebebiyle zorlanmasını fırsat bilerek sonrasında maçı domine etti ve rakibini mağlup ederek finale yükseldi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.