Anasayfa / Osaka / “Osaka 2024’te İlk 10’da olacak”

“Osaka 2024’te İlk 10’da olacak”

Serena Williams’ın eski antrenörü Rick Macci, Naomi Osaka’nın 2024 yılının sonunda WTA Turu’nda çok güçlü bir dönüş yapacağına inandığını açıkladı.

Naomi Osaka, bu yıl büyük bir sürprizle hamile olduğunu duyurduğu için yılın büyük bir bölümünde kortlardan uzak kaldı. Avustralya Açık’tan çekilme kararının ardından hamile olduğunu duyuran Osaka, yakın zamanda ilk çocuğunu dünyaya getirerek mutlu bir dönemi geride bırakmaya hazırlanıyor.

Hamilelik süresinin çoğunu gözlerden uzakta geçirmeyi tercih eden Osaka için bu durum, geçmişte yaşadığı zihinsel sağlık mücadeleleri de düşünüldüğünde tenisçi adına son derece iyi bir karar oldu oldu. Japon raket, doğumdan sadece birkaç hafta sonra antrenmanlara geri dönme kararı aldı ve beklenenden daha da erken dönme kararı hayranları tarafından da büyük bir heyecan yarattı. Zira Osaka, antrenmanlara beklenenden daha da erken döndüğü için kortlara ve resmi organizasyonlara da tahmin edilenden daha önce katılabilme ihtimalini artırdı. Bu durum, hayranları tarafından “yakın zamanda dönüyor” fikrini oluşturdu.

Hamilelik süreci başladığından bu yana Osaka, tenise geri dönmeyi istediğini ve dönüş zamanının yaklaşmasından dolayı büyük bir heyecan duyduğunu açıklamıştı. Osaka, geri dönüşünün tahmin edilebileceği üzere 2024’ten önce gerçekleşmeyeceğini kabul ederek de hayranlarının beklentiye girmesinin önüne geçmişti. Japon tenisçinin geri dönüş için hedef olarak belirlediği ana etkinliğin Avustralya Açık gibi göründüğü açıklandı. WTA efsanesi Serena Williams’ın da koçluğunu yapan popüler tenis koçu Rick Macci, Osaka’nın kortlara güçlü bir dönüş yapacağına inandığını açıklayarak beklentileri daha da yükseltti.

Rick Macci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “2024 yılının sonunda Naomi Osaka geri dönecek ve ilk 10’a girmiş olacak. 4 Grand Slam’i zaten kazanmış durumda, eskiden de WTA’da bir numaraya yükselmiş bir oyuncu. Servisi en iyi kullanan isimlerden biri ve kortun her iki kanadında da son derece güçlü. Hamilelikten sonra dönüş faktörü inanç ve isteklilik üzerine kurulu. Biliyorum ki Osaka çok inanıyor ve çok motive olmuş durumda.” Dedi.

Macci’nin eski adıyla Twitter, yeni adıyla X üzerindeki açıklamasının ne kadar gerçek olacağını zaman gösterecek, ancak Macci gibi, tartışmasız en büyük oyunculardan biri olarak kabul edilen Serena Williams gibi oyuncuları çalıştırması, açıklamalarının gerçekleşme ihtimalini oldukça artırıyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.