Anasayfa / ATP / Next Gen ATP Finals Bu Yıl Suudi Arabistan’da

Next Gen ATP Finals Bu Yıl Suudi Arabistan’da

Next Gen ATP Finals, gelen açıklama ile birlikte artık resmi olarak Suudi Arabistan’da gerçekleşecek. Suudi Arabistan, Ubitennis’e göre tenise resmi olarak giriş yapıyor.

Bugüne kadar Suudi Arabistan’da tenis daha çok sergilenme ve eğlence formatında oynanıyordu. Ancak artık ülkede resmi bir ATP etkinliğine tanıklık etmeye hazırlanıyoruz. Uzun süren spekülasyonların ve görüşmelerin ardından, Next Gen ATP Finals’ın bu yıl Milano yerine Suudi Arabistan’ın Cidde şehrine taşındı ve karar da kesinleşti.

Suudi Arabistan’da ev sahipliği yapacak olan mekan altı açık tenis kortu ve 12 bin kişilik kapalı bir arenayı içeriyor. Etkinliğin muhtemelen sorunsuz ilerleyeceği kesin olarak görülüyor çünkü Suudi Arabistan, muhtemelen gelecekte daha büyük bir etkinlik için bir deneme niteliğinde olduğu için bu etkinliğe büyük bir önem veriyor.

Yine de 21 yaş altı olan en iyi oyuncuların oynayacağı bir etkinliği düzenlemek için açıkçası pek de hevesli değillerdi çünkü gösteri, diğer etkinliklere nazaran bu kadar gösterişli değil. Ülkenin umduğu kadar çekici olmamasına rağmen etkinlik kendisi için bir zorluk içeriyor çünkü Aralık’ın ikinci yarısında yapılacak ve bu, sezonun ortasında denk geliyor.

Düzenleneceği tarihlerde çoğu oyuncu yavaş yavaş yeni sezon için hazırlanmaya başlar, ancak bu çoğu oyuncu için biraz erken olabilir. Bu yıl etkinliğin ilk kez düzenleneceği zaman neler olacağını da zaman gösterecek diyebiliriz. Etkinlikte yarışacak yetenekli birçok isim olacak, çünkü ödül havuzu katılımcıları kesinlikle hayal kırıklığına uğratmayacak düzeyde olacak diye tahmin ediliyor.

ATP, Suudi Arabistan ile birkaç etkinlik düzenleme konusunda pek çok görüşme gerçekleştirdi ve CEO, ülke ile yapılan bu görüşmeleri olumlu olarak nitelendirdi. Öte yandan WTA ise Suudi Arabistan ile iletişime geçmelerine rağmen hiçbir görüşme yapmadı. Ayrıca son zamanlarda Arabistan’ın Tenis Avustralya’dan United Cup’ı satın almak için büyük bir çaba sarf ettiği haberleri de gündeme geldi. Bahsi geçen konunun gerçekleşmesi halinde bu durumun oldukça ses getirecek bir girişim olacağı düşünülüyor. Keza Arabistan yetkililerinin de ilk organizasyonun yanı sıra aradıkları, ses getiren bir etkinlik çabası da United Cup olabilir.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.