Anasayfa / Tenis / Ons Jabeur Madrid Açık’tan Çekildi
Mutua Madrid Open iddaa tahmin ve analizleri
Mutua Madrid Open iddaa tahmin ve analizleri

Ons Jabeur Madrid Açık’tan Çekildi

Tunuslu tenisçi Ons Jabeur, sakatlık sebebi ile 2023 Madrid Açık tenis turnuvasından çekildiğini açıkladı.

2022 yılında Madrid Açık tenis turnuvasında şampiyon olan ve kariyerinin ilk WTA 1000 zaferini elde eden Ons Jabeur, sakatlık sebebi ile turnuvadan çekildiğini açıkladı. Organizasyonun son şampiyonu etiketi ile katılacağı turnuva öncesinde sakatlık sorunları ile uğraşan Tunuslu tenisçi, unvanını koruyamayacak. Pazartesi günü yapmış olduğu açıklamada 2023 Madrid Açık’tan çekilmek zorunda kaldığını ifade eden Jabeur, böylelikle arka arkaya iki sene şampiyonluk yaşama ihtimalini sıfırlamış oldu.

Sol baldırındaki sakatlığın nüksetmesi sonucunda Madrid Açık’ı kaçıracak olan WTA 4 numarası, böylelikle sıralamada da gerileyecek. Dünya sıralamasında en az 3 basamak düşmesi kesinleşen Jabeur, turnuva sonrasında en iyi ihtimalle dünya 7 numarası olarak sıradaki turnuvalara katılacak.

Geçtiğimiz haftalarda Stuttgart’ta gerçekleştirilen Porsche Tenis Grand Prix’inde de Tunuslu yıldız aynı sakatlıktan dolayı çekilmek durumunda kalmıştı. WTA 1 numarası Iga Swiatek ile karşı karşıya gelen Jabeur, ilk sette 3-0 gerideyken sakatlık sorunu ile maçtan çekilmiş ve turnuvaya veda etmişti. Jabeur’un aynı bölgeden yaşadığı üst üste ikinci sorun, Madrid Açık 2023’ü de kaçırmasına sebep olacak.

Tunuslu yıldız, Avustralya Açık turnuvasının hemen ardından bir diz ameliyatı geçirdi. Ameliyatın ardından toparlanamayan Jabeur, Şubat ayındaki organizasyonların tümünü kaçırdı. Sunshine Double ile kortlara geri dönen Jabeur Nisan ayında da Charleston’da dördüncü tekler şampiyonluğunu elde ederek zafer yaşadı.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada turnuvayı kaçırmasından dolayı büyük üzüntü duyduğunu takipçileriyle paylaşan isim, muayenelerin ardından ek iyileşme süresine ihtiyaç duyduğunu açıkladı. Kariyerinde iki Grand Slam finali gören Jabeur, birçok tetkik sonucunda baldır kasında bir yırtık tespit edildiğini belirtti. Tedavisinin devam ettiğini açıklayan tenisçi, tedavi süresinin uzayacak olmasından dolayı Madrid Açık’ta rekabet edemeyeceğini vurguladı.

Jabeur’un Madrid Açık’tan çekilmesi üzerine Birleşik Devletler uyruklu Shelby Rogers, ana çekilişte 33 numaralı seribaşı olmaya hak kazandı. Rogers’ın seribaşı olmasının ardından kuradaki yerine de bir eleme oyuncusu ya da kaybeden bir tenisçi eklenerek doldurulacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.