Anasayfa / Tenis / ATP Sıralaması Güncellendi, Alcaraz Novak’a Yaklaştı

ATP Sıralaması Güncellendi, Alcaraz Novak’a Yaklaştı

Barcelona’da elde ettiği zaferin ardından Carlos Alcaraz, sıralamanın güncellenmesi ile birlikte Novak Djokovic’e bir adım daha yaklaştı.

Barcelona Açık turnuvasının sona ermesinin ardından ATP sıralamasında da güncellemeler gerçekleşti. Son turnuva sonrasında yeni dünya sıralamasında dikkat çeken bazı noktalar oldu. Özellikle Dusan Lajovic, yeni ATP sıralamasında en çok yükselen isim olmayı başararak ön plana çıktı. İlk sıradaki yerini korumaya devam eden Novak Djokovic, ikinci sıradaki Carlos Alcaraz ile farkın azalmasına engel olamadı. Zira Alcaraz, Barcelona’da zafer elde etti ve sıralamada Sırp rakibini takibini daha yakından sürdürdü.

Novak Djokovic’in finale çıkamadığı Barcelona Açık’ta şampiyon apoletini almayı başaran Alcaraz, ikinci sıradaki yerini sağlamlaştırdı. Madrid Açık öncesinde de Sırp tenisçi ile olan puan farkı oldukça azaldı. Bir diğer önemli değişim ise üçüncü sırada yaşandı. Daniil Medvedev, yükselişe geçerek tekrardan üçüncü sıraya çıkmayı başardı. Medvedev’in yükselişi ile birlikte de Ruud, sıralamada dördüncü sıraya gerilemiş oldu. ATP’de ilk 100’de yaşanan en büyük değiğşim ise Dusan Lajovic’te meydana geldi. Lajovic, Banja Luka’da elde ettiği zaferin ardından oldukça önemli bir sıçrayış yaşadı. Lajovic bir anda 30 sıra yükselmeyi başararak 70’ten 40’a çıkmayı başardı.

Dünya 1 numarası Novak Djokovic, 7135 sıralama puanı ile liderliğini korudu. İkinci sıradaki Carlos Alcaraz, 6770 puan ile Djokovic’e yaklaştı. Üçüncü sırada yaşanan değişim ile Daniil Medvedev üç, Casper Ruud ise dördüncü sıranın yeni sahipleri oldular. Stefanos Tsitsipas, beşinci sıradaki yerini korudu. Andrey Rublev, Holger Rune, Jannik Sinner, Felix Auger-Aliassime ve Taylor Fritz, ilk 10’u oluşturan diğer tenisçiler oldular. Amerikalı tenisçi Frances Tiafoe, bir sıra yükselerek ATP 11 numarası olmayı başardı. Karen Khavhavoc ise bir sıra geriledi ve 12’nciliğe düştü. Cameron Norrie, Rafael Nadal ve Hubuert Hurkacz ilk 15’teki diğer isimler oldular. İlk 20’nin son 5 basamağında ise Alexander Zverev ilk sırayı aldı. Tommy Paul bir sıra yükselerek 17, Lorenzo Musetti ise iki sıra yükselerek 18’nci sırayı aldılar. Alex de Minaur 19, Borna Coric ise 20’nci basamakta kendilerine yer buldu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri

Novak Djokovic Yarı Finalde

Sırp tenisçi Novak Djokovic, Roland Garros 2023’ün çeyrek final aşamasında karşılaştığı Karen Khachanov’u 3-1 mağlup ederek yarı finale yükselmeyi başardı.