Anasayfa / Tenis / Ons Jabeur Kanada Açık’tan çekildi

Ons Jabeur Kanada Açık’tan çekildi

Ons Jabeur, WTA 1000 turnuvası olan 2023 Kanada Açık’ta yaşadığı bir sakatlıktan dolayı yarışamayacak.

28 yaşındaki tenisçi, Wimbledon finalinde ilk Grand Slam unvanına çok yaklaşmış fakat bu unvanı elde edememişti. Zira, oldukça iyi bir maç sonunda Marketa Vondrousova tarafından hayali engellenmiş ve Jabeur üst üste üçüncü kez Grand Slam finalinde rakiplerine kaybetmişti.

Bu yenilgi, Jabeur’un kariyerindeki en acı verici yenilgilerden biri oldu, zira maçın ardından eşiyle birlikte ağlayarak hayal kırıklığını net biçimde ifade etmişti. Birçok kişi, Jabeur’un bu yenilgiyi Kanada Açık’ta unutturmak isteyeceğini düşündü, çünkü 2021’de çeyrek finale yükseldiği bir turnuva Jabeur’un iyi performansı ile hatırlanıyordu. Ancak bu hayaller 2023 yılında gerçekleşmeyecek.

Daha önce 2023 Kanada Açık giriş listesinde yer alan Tunuslu tenisçi, yaşadığı bir diz sakatlığı nedeniyle bu yılki turnuvaya katılamayacağını bir açıklama yaparak duyurdu.

Jabeur, yaptığı açıklamada “Tunus halkına Montreal’deki National Bank Open’dan çekilmek zorunda olduğum için üzgün olduğumu belirtmek istiyorum. Gelecek yıl Kanada’da taraftarlarımın karşısına çıkmak istiyorum. Sevgiler!” ifadelerini kullandı.

Turnuva organizatörleri adına son yıllarda WTA Turu’ndaki en sevilen oyunculardan birinin katılmaması gerçek bir darbe olabilir. Fakat Jabeur’un çekildiğini açıklamasına rağmen National Bank Open’ın Turnuva Direktörü Valérie Tetrault, turnuvanın güçlü bir kadroya sahip olduğunu vurguladı.

Tetrault, yaptığı açıklamada “Tabii ki Ons Jabeur’un bu yıl katılım gösterememesi nedeni ile hayal kırıklığı yaşıyoruz. Zira kendisi olağanüstü yetenekli bir oyuncu, sadece taraftarlar tarafından değil, aynı zamanda tenis camiası tarafından da büyük takdir gören biri. Bununla birlikte, hala dünya sıralamasının en iyi 20 oyuncusundan 19’unun mücadele edeceği son derece güçlü bir oyuncu kadromuz var. Taraftarlar, IGA Stadyumu’nu ziyaret ederken unutulmaz bir deneyim beklemeye devam edebilirler.” Dedi.

Ons Jabeur, 2023 Cincinnati Masters için zamanında iyileşmeyi amaçlayacak. Zira bunun gerçeğe dönüşmemesi halinde, başarılı tenisçinin ana odak noktası kesinlikle 2023 Amerika Açık olacak. Çünkü Jabeur, bu turnuvada geçen yıl finale kadar yükselmeyi başardı. Ayrıca, Estonya’nın Tallinn kentinde 11 Kasım’da gerçekleşecek olan, yakın arkadaşı Anett Kontaveit’in tenise veda maçında kesinlikle yer alacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.