Anasayfa / ATP / Alcaraz’ın Altın Madalya Hayali

Alcaraz’ın Altın Madalya Hayali

Carlos Alcaraz, Rafael Nadal ile 2024 Olimpiyatları öncesi mükemmel durumda olduğunu söyleyerek kariyerine bir de altın madalya eklemek istediğini vurguladı.

ATP 1 numarası Carlos Alcaraz önümüzdeki yıl Paris’te ilk Olimpiyat Oyunları’na katılacak ve ilk deneyiminde kariyer hayalini gerçekleştirmeyi dört gözle bekliyor.

Olimpiyatlara katılmak her sporcu için bir hayal olarak tanımlanır ve bu durum Alcaraz için de çok farklı değil. ATP Turu’ndaki şu anki dünya birincisi olan İspanyol tenisçi, gelecek yıl daha da iyi olması beklenen bir tenisçi olarak Paris’te madalya kazanma şansıyla boy gösterecek.

Kil çimde mükemmel bir performansa sahip olan Alcaraz şu anda dünyanın en iyi oyuncularından biri ve Olimpiyatlar konusunda da kendini çok motive olmuş bir şekilde tanımlıyor. Olimpiyatlarda başarı, çok küçükken hayalini kurduğu bir şeydi. Bu durum süperstar için bir fırtına gibi estiği dönemde elini güçlendiren etkenlerden biri.

Alcaraz, yaptığı açıklamada “Olimpiyat Oyunları’nda yer almak benim için gerçekten bir hayal, ülkemi temsil etmek bambaşka bir duygu. Bu temsiliyet tenis oynamaya başladığımdan beri hayalini kurduğum bir şey. Sadece kendiniz için değil, tüm İspanyol halkı için oynamak hayal bile edilemez. Bir madalya için ülkem adına mücadele etmek, ekstra bir motivasyon ve enerji veriyor.” Dedi.

İspanyol raket, Olimpiyat Oyunları’nda Rafael Nadal ile çiftlerde oynamak istediğini daha önce de dile getirmişti. Zira Alcaraz adına bu eşleşme, kariyer adımları adına oldukça önemli olacak. Ülkesinden bir tenis ikonuyla birlikte oynamak ve ayrıca tarihi bir madalya kazanma şansı elde etmek Alcaraz adına en büyük hayallerden biri.

Alcaraz bunun gerçekleşmesini umut ediyor, ancak teklerde de madalya için mücadele edecek. Roland Garros kortları, Alcaraz’ın oyun stiline uygun ve İspanyol tenisçi, kırmızı kıyafetlerini giydiğinde psikolojik olarak daha iyi bir oyuncu olduğunu da düşünüyor.

Alcaraz, kısa bir süre kalan Olimpiyatlarla ilgili olarak “Ülkemi temsil ederken daha iyi bir oyuncu olduğumu düşünüyorum. Toprak zemine gerçekten uyum sağlıyorum. İspanyol oyuncular da yardımcı oluyor. O yüzeyle tanışığız. Roland Garros’ta Grand Slam oynamak, eğlenceli olacak ama aynı zamanda da biraz garip olacak. Eğer Rafa ile altın madalya kazanırsak, bu mükemmel bir durum olur ama her halükarda tadını çıkaracağız.” İfadelerini kullandı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.