Anasayfa / ATP / Novak Djokovic Roland Garros’un Favorilerinden mi?
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri

Novak Djokovic Roland Garros’un Favorilerinden mi?

Sırp tenisçi Novak Djokovic için 2023 yılı pek parlak geçmedi. Fakat sıradaki büyük organizasyon olan Roland Garros öncesinde, Djokovic için beklentiler hala yüksek.

ATP 1 numarasında bir süre zirveyi kimseye bırakmayıp oturan Novak Djokovic, İtalya Açık sonrasında sıralamadan düştü ve üçüncü sıraya kadar geriledi. 2023 yılında toprak kort sezonu çok parlak geçmeyen Sırp tenisçi, bu bağlamda beklenen seviyede performans sergileyemedi. 2022’ye göre daha kötü bir performans sergileyen isim ATP sıralamasında da zirveden indi. İtalya Açık’ı Daniil Medvedev’in kazanmasının ardından yeni liste güncellendi. Güncellenen yeni listede Carlos Alcaraz üçüncü defa ATP 1 numarası olmayı başardı. Roma’da mutlu sona ulaşan Daniil Medvedev ise ikinci sıraya yükseldi. Sırp tenisçi, ilk sırada başladığı turnuvanın ardından yaşadığı gerileme ile üçüncü sırada kendine yer buldu.

Sıralamayı etkileyecek en önemli organizasyonlardan biri olan Roland Garros öncesinde de Djokovic ile ilgili beklentiler artmaya başladı. Özellikle Rafael Nadal’ın geçtiğimiz hafta turnuvadan çekildiğini açıklaması ile birlikte, Djokovic’in ilerleyebileceği düşünülüyor. Bunun yanı sıra Federer’in emekliliği, Nadal’ın turnuvadan çekilmesi gibi faktörler sonrasında büyük üçlüden yalnızca Djokovic Roland Garros 2023’te boy gösterecek. Konuyla ilgili olarak düşüncelerini dile getiren Tim Henman, organizasyon öncesinde Djokovic’in şansını değerlendirdi.  

Novak’ın standartlarının çok yüksek olduğunu ve bu sebeple de her organizasyonda harika bir oyun beklenmesinin doğal olduğunu söyleyen Henman, günümüzde bunun pek mümkün olmadığını dile getirdi. Kariyerinin kilometre taşlarını Grand Slam organizasyonları ile inşa ettiğini aktaran Henman, Djokovic’in Roland Garros’un başlaması ile birlikte favorilerden biri olacağına inandığını aktardı. Bunun yanı sıra, Carlos Alcaraz’ın şampiyonluk şansının Djokovic’e göre daha fazla olduğunu da söyledi. İddiasının altını da, 2023 yılında Alcaraz’ın daha fazla boy gösterme şansı olduğu için daha hazır olduğunu söyleyerek doldurdu.

Novak Djokovic’in Roland Garros’un favorilerinden biri olduğunu söyleyen tek kişi Henman değil. Roma’da finalde kaybeden, öncesinde de Djokovic’i elemeyi başaran Holger Rune de Sırp tenisçinin Roland Garros öncesinde favoriler arasında olduğunu ifade etti. Grand Slam etkinliklerinde büyük tenisçilerin ayrı bir konsantrasyon ile boy gösterdiği biliniyor. Bu bağlamda Djokovic’in İtalya Açık sonrasında Roland Garros’ta ayrı bir reaksiyon vermesi, sürpriz olmayacaktır.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.