Anasayfa / ATP / 2023 Cinch Championship ATP Giriş Listesi Belli Oluyor
cinch Championships - Day Two Sport, Tennis LONDON, ENGLAND - JUNE 14: Daniel Evans of Great Britain in action against Matteo Berrettini of Italy during the Men's Singles First Round match on day two of the cinch Championships at The Queen's Club on June 14, 2022 in London, England. (Photo by Luke Walker/Getty Images for LTA)

2023 Cinch Championship ATP Giriş Listesi Belli Oluyor

19 ve 25 Haziran 2023 tarihleri arasında Queen’s Club’da düzenlenecek olan Cinch Championship öncesinde turnuvanın giriş listesi belli olmaya başladı.

Londra’da düzenlenen Cinch Championship’in 2023 ayağına kısa bir süre kaldı. Roland Garros sonrasında 19 ve 25 Haziran tarihleri arasında, İngiltere’de düzenlenecek olan turnuva öncesinde heyecan artmaya başladı. Geçtiğimiz yıl Matteo Berrettini’nin ipi göğüslediği organizasyonun 2023 yılı etkinliğinde de birçok yıldız isim organizasyonda boy göstermeye hazırlanıyor. Şu ana kadar belli olan bazı isimler bile, turnuvanın bu yıl çok daha zorlu geçeceğine işaret etmekte. İtalyan tenisçi Berrettini, 2023 yılında Cinch Championship’in son şampiyonu unvanı ile Londra’ya gelecek. Fakat İtalyan raketin unvanını ikinci kez yazdırması bu yıl oldukça zor olacak. Zira ATP’den birçok yıldız tenisçi, organizasyonda boy göstermeye hazırlanıyor.

Alcaraz’ın İlk Londra Performansı

2023 yılında gösterdiği performans ile kaybettiği zirveye tekrardan ulaşan Carlos Alcaraz, bu yıl Cinch Championship’e ilk kez katılım gösterecek. ATP’nin yeni 1 numarası, turnuvada ilk kez yer alacak. Fakat bunun yanı sıra diğer yıldızlar da turnuvaya yer alacağını açıklamaya başladı. Son olarak Roma’da düzenlenen İtalya Açık’ta final oynama başarısı gösteren Holger Rune de, organizasyonda yer alacak isimlerden biri. Bu yıl iki ATP 1000 finali oynamayı başaran genç Danimarkalı, Londra’da bir kez daha kendini gösterme şansı bulacak. Toprak kortlarda elde ettiği başarıların ardından, çim kortta da iddiasını göstermek adına Cinch Championship kendisi adına büyük bir fırsat olacak.

Andy Murray Kendi Evinde

Alcaraz ve Rune gibi isimlerin yanı sıra Wimbledon’a hazırlanmak isteyen Taylor Fritz, Frances Tiafoe ve Ben Shelton gibi isimler de turnuvada yer alacaklar. Londra’da düzenlenecek olan organizasyonun en önemli katılımcılarından biri de Andy Murray olacak. Roland Garros’tan çekildiğini açıklayan Murray, kendi seyircisi önünde Cinch Championship’e katılacağını açıkladı. Dolayısıyla Andy Murray, ev sahibi konumunda organizasyonun en tecrübeli isimlerinden biri olarak Haziran ayında Londra’da olacak. Bunun yanı sıra Milos Raonic de, etkinlikte bulunacağını açıkladı. Kanadalı raket, iki yıllık sakatlık ve dinlenme sürecinin ardından kortlara geri dönmeye hazırlanıyordu. Raonic’in dönüşü, Cinch Championship 2023 ile birlikte gerçekleşmiş olacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.