Anasayfa / Tenis / Simona Halep’in Davası Bir Kez Daha Erteleniyor

Simona Halep’in Davası Bir Kez Daha Erteleniyor

2022 yılı Ekim ayından bu yana doping davasının sonuçlanmasını bekleyen Simona Halep’e bir şok daha geldi, davanın bir kez daha ertelenmesi adına başvuru yapıldı.

2022 yılının sonlarında doping iddiası ile davalık olan ve uzun süredir organizasyonlardan uzak kalan Simona Halep, duruşmaların sona ermesini bekliyordu. Rumen tenisçi, son dönemlerde söylentilerin artış göstermesi üzerine sessizliğini bozmuş ve konu ile ilgili bazı açıklamalar yapmıştı. Davanın bir an önce sonuçlanması adına çeşitli adımlar attığını vurgulayan Halep, bu bağlamda mahkemeden de daha hızlı davranmasını talep etmişti. Fakat bu söylemleri hukuki anlamda herhangi bir karşılık bulmadı. Üstelik son gelişmeler, Simona Halep’in dava sürecinin daha da uzayacağını işaret etti.

ITIA, Rumen tenisçinin 2022 yılı Ekim ayında anti-doping ihlali iddiası ile davalık olmasına neden olmuştu. ITIA tarafından iletilen bildiri sonrasında Simona Halep, bu kararı anlayamadığını ve organizasyonun yanlış karar verdiğini iddia etti. Halep’in antrenörü Patrick Mouratoglou da Halep’in yanında durarak kendisine destek verdi, ek olarka da durumun kabul edilebilir bir noktasının olmadığını beyan etti. Şu ana kadar mahkeme önünde savunma veremeyen Simona Halep, bu bağlamda kendini ifade etme noktasında sorunlar yaşıyor. ITIA tarafından açılan davanın sürekli olarak ertelenmesi de Rumen tenisçinin organizasyonlardan uzak kalmasını beraberinde getiriyor. Yakın zamanda yapılması beklenen üçüncü duruşma öncesinde yaşanan gelişme, eski WTA 1 numarasının biraz daha yorulacağına işaret ediyor. Zira ITIA, duruşmanın üçüncü defa ertelenmesi adına mahkemeye başvuru yaptı. Simona Halep, bu gelişmenin ardından hayal kırıklığına uğradığını ifade etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Halep, ITIA’nın tutumundan dolayı oldukça üzüntülü olduğunu dile getirdi. ITIA’nın bu ana kadar verimli ve zamanında bir süreç vaat ettiğini vurgulayan Halep, resmi duruşmanın ertelenme talebinin bu söylem ile örtüşmediğine dikkat çekti. ITIA’nın dava erteleme talebinin hukuki gerekliliklerin dışında olduğunu belirten Halep, bir an önce sorunun çözülmesini istiyor. Yargı önünde savunma yapmak ve sonrasında da sonucu beklemek isteyen Rumen tenisçi, bu bağlamda organizasyonlardan uzak kalmayı sürdürecek gibi görünüyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.