Anasayfa / Djokovic / Novak Djokovic Miami Açık’tan da Çekildi

Novak Djokovic Miami Açık’tan da Çekildi

Sırp tenisçi Novak Djokovic, Covid-19 aşısı olmayı reddettiği için ABD’ye giriş yasağını kaldıramadı ve Miami Açık’tan da çekilmiş oldu.

Sırp tenisçi Novak Djokovic, son yıllarda Covid-19 aşı karşıtı tutumundan dolayı organizasyonlara katılamama sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Başarılı tenisçinin ilk olarak Avustralya Açık ile başlayan turnuvalara giriş yapamama macerası, Miami Açık ile devam ediyor. Avustralya Açık tenis turnuvasının başlamasına bir gün kala Melbourne’den sınır dışı edilen Djokovic, 14 aylık süre zarfında yine büyük sıkıntılar yaşamaya devam ediyor. Covid-19 aşısı olmayı reddeden Sırp tenisçi, bu olaydan dolayı sıkıntılar yaşamayı sürdürüyor.

Indian Wells’i de Kaçırdı

22 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Djokovic’in ABD’ye girişine hala izin verilmedi. Alınan karar çerçevesinde Djokovic, şu anda devam eden Indian Wells tenis turnuvasına da katılamamıştı. Indian Wells’ten de men edilen Djokovic, önümüzdeki hafta başlayacak olan Miami Açık için umutlu bir bekleyiş içinde olsa da, yine kötü haber geldi.

Turnuvanın direktörü olan James Blake, gerçekleşen olaydan dolayı üzgün olduğunu vurgulayarak Novak Djokovic’in Miami Açık’ta boy gösteremeyeceğini doğrulamış oldu. Tennis Channel’a konuşan organizatör Blake, Djokovic’in muafiyet alarak turnuvaya katılması için çok yol denediklerini fakat başarılı olamadıklarını aktardı. En büyük turnuvalardan birini beklediklerini vurgulayan Blake, bu büyük turnuvada dünyanın en iyi tenisçilerini ağırlamak istediklerini, bunun için hükümetle de bağlantı kurmaya çalıştıklarını fakat karar için ellerinden bir şey gelmediğini açıkladı.

ABD’de Üst Düzey Yetkililer Çaba Gösterdi

Florida Valisi Ron DeSantis ve ABD Başkanı Joe Biden, Sırp tenisçinin ABD’ye giriş muafiyeti alabilmesi adına çaba göstermişti. DeSantis, yıldız tenisçinin turnuvaya katılımı için açık bir mektup da yazmıştı. Bunnun yanı sıra Djokovic’in Amerika’ya girebilmesi için Bahamalar’dan bir tekne kaldırmayı dahi teklif etmişti. Fakat tüm bu çabalar sonuçsuz kaldı.

Novak Djokovic, Miami Açık’ı da kaçırdıktan sonra yeni odağını 29 Mayıs Pazartesi günü Fransa Açık’a verecek. Toprak kort ile tekrardan tenise dönecek olan Djokovic, aynı zamanda 8 Nisan’da da Monte Carlo’da turnuvaya katılacak.

Novak Djokovic Hala Zirvede

Djokovic, şu anda ATP dünya sıralamasının zirvesinde bulunuyor. 378 haftadır zirveyi kimselere bırakmayan Novak, en uzun süre bir numarada kalma rekorunu da efsanevi Alman tenisçi Steffi Graf’ın elinden almış oldu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.