Anasayfa / Djokovic / Novak Djokovic Indian Wells Master’dan Çekildi

Novak Djokovic Indian Wells Master’dan Çekildi

Novak Djokovic’in Indian Wells Master tenis turnuvasının sosyal medya hesaplarından yapılan duyuru sonrasında turnuvadan çekildiği öğrenildi.

2022 yılının başında gerçekleştirilen Avustralya Açık’a katılamayan Novak Djokovic, 2023 yılında da sarsıcı haberler almaya devam ediyor. Başarılı Sırp tenisçi, 6 ve 19 Mart 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan Indian Wells Master tenis turnuvasına da katılamayacak. Djokovic, aşı yaptırmaması nedeniyle ABD vizesinin reddedilmesinin ardından turnuvanın dışında kaldı.  Indian Wells Master tenis turnuvasının sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda, Sırp tenisçinin aşı zorunluluğuna rağmen aşı yaptırmadığı, bu nedenle de ABD vizesi alamadığı açıklandı.

Novak Djokovic Yerine Basivashvili

Sırp tenisçinin yaşadığı vize reddi sonrasında turnuvadan çekilmesi ile beraber, Djokovic’in yerine turnuvaya katılacak isim de belli oldu. Nikoloz Basivashvili, Djokovic’in yerine Indian Wells Master tenis turnuvasına dahil edildi.

İkinci Kez Vize Sorunu Yaşadı

Covid-19 aşı zorunluluğu sebebiyle ABD vizesi alamayan ünlü tenisçi, 2022 yılında da Avustralya’da aynı sorunu yaşamıştı. Avustralya Açık için Avustralya’ya gelen Djokovic, Melbourne Havaalanı’nda vize şoku ile karşılaşmıştı. Ülkeye giriş şartları dahilinde aşı zorunluluğunun olduğu Avustralya’da şartları taşımadığı gerekçesiyle, vizesi iptal edilmişti.

Vizesi iptal edilen Djokovic, alınan şoke edici kararı mahkemeye taşımış ve ilk duruşmanın ardından Avustralya Göçmenlik Bakanlığı tarafından alınan vize iptal kararı bozulmuştu. Fakat sonrasında Avustralya’daki yetkililer, Sırp tenisçinin seyahat beyannamesinde çeşitli yanlışlar olduğuna kanaat getirmişti.

Yaşanan gelişmeler üzerine Djokovic, beyannamesinde hataların olduğunu kabul etmiş, ardından ise yetkililer Djokovic’in vizesini ikinci defa iptal etme kararı almıştı. Vize iade talebinde bulunan Sırp raket, Avustralya Mahkemesi’ne başvurusunun ardından bu talebin de oybirliği ile reddedildiği öğrenilmişti. Yaşanan uzun görüşmelerin ardından ret kararı çıkmasıyla beraber Djokovic, Avustralya’dan ayrılarak turnuvaya katılamadı.

Senatörden Biden’a Mektup

Djokovic’in yaşadığı vize sorunlarının ardından Florida Senatörü Rick Scott, 19 Mart 2023 tarihinde başlayacak olan Miami Açık turnuvası öncesinde ABD Başkanı Joe Biden’a mektup yazdı. Scott, yazdığı mektupta Sırp tenisçinin Covid-19 aşı zorunluluğundan muaf tutulmasını talep etti. Djokovic’in henüz Miami Açık turnuvasına katılımı ile ilgili net bir açıklama da gelmedi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.